НОВИНИ

03.08.2005 | Тегеран грає у покер з Євросоюзом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про погрози Ірану відновити роботи з переробки урану французька газета LE FIGARO пише:


Якщо Іран вдасться до реалізації своєї програми збагачення урану, то до цієї справи слід залучити Раду безпеки ООН. Іран перебуває на роздоріжжі. Європа пропонує йому можливість стати відкритим для світу як з політичної, так і з економічної точок зору. Натомість європейці очікують, що Іран остаточно відмовиться від ідеї розробки атомної бомби. Якщо Іран відхилить цю пропозицію, то стане на ту ж стежку, якою пішов Ірак: переговори в Раді безпеки ООН можуть завершитися санкціями та військовою інтервенцією, – застерігає LE FIGARO з Парижа.


Тегеран поводиться так, ніби грає у покер, зазначає польська газета RZECZPOSPOLITA:


Іран вважає вигідною справою – форсувати переговори шляхом погроз. З огляду на те, що Європейському союзу дуже важливо, щоб переговори завершилися успішно, Брюссель ладен піти на багато поступок, аби запобігти односторонній інтервенції американців та уникнути повторення сценарію, яким пішов Ірак. У неофіційних розмовах західні дипломати зізнаються, що спроби тиску, які здійснює Тегеран, таки мають певний успіх. Багато свідчить про те, що пропозиція, котру ЄС зробить іранцям, стає дедалі привабливішою. Окрім того, якщо Тегеран не загострюватиме конфлікт, то зможе  розраховувати на гарантію безпеки з боку ЄС з огляду на можливу інтервенцію американців, - припускає RZECZPOSPOLITA з Варшави.


У коментарі на ту ж тему газета FINANCIAL TIMES DEUTSCHLAND з Берліна розмірковує:


У суперечці навколо своєї ядерної програми Іран пішов у наступ. Ультиматум, термін дій якого Іран подовжив до середи, має продемонструвати передусім силу та впливовість. Зі свого боку Європейський союз протягом цього тижня має представити пакет пропозицій, що, як очікується, міститимуть низку економічних поступок та гарантій безпеки. Якщо вони не влаштують Іран, тоді знову запахне смаженим. Яким чином Захід може переконати країну з другим за обсягом запасом нафти у світі піти на компроміс у питанні національного престижу? Методи тиску європейців надзвичайно обмежені. Тому пропозиції мають бути справді привабливими, - аналізує FINANCIAL TIMES DEUTSCHLAND



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8746. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект