НОВИНИ

03.08.2005 | NASA переробить шаттли на ракети
Джерело - УНІАН

Наступне покоління американських шаттлів буде звільнене від недоліків нинішніх човників, для чого доведеться внести серйозні зміни в конструкцію. Про це The New York Times стало відомо від анонімних представників NASA і незалежних експертів.


Головна зміна відбудеться з формою човника. Нові шаттли більше не нагадуватимуть великий літак, а стануть схожі на російські ракети. Паливний бак у них буде не збоку, а під модулем з пасажирами. Не буде ні крил, ні хвоста. У NASA впевнені, що, вмістивши екіпаж подалі від двигунів, можна уникнути повторення катастроф 1986-го і 2003-го року. Нагадаємо, що в обох випадках човники вибухнули після того, як були пошкоджені шматками термоізоляції, які відкололися від паливного бака.


Крім того, шаттлів стане більше. Якщо нині вантажі і пасажирів на орбіту доставляє одна й та сама машина, то новий проект передбачає створення двох типів шаттлів - вантажного і пасажирського. Вони відрізнятимуться передусім габаритами: вантажний варіант буде майже вдвічі довшим.


При цьому майбутні шаттли складатимуться з тих же компонентів, що й нині. Це дозволить використати вже наявну інфраструктуру (космодроми, стикувальний модуль на МКС) і мінімізує витрати.


Очікується, що про модернізацію шаттлів буде офіційно оголошено протягом місяця.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект