НОВИНИ

13.04.2015 | США, Китай і Росія мали найбільші військові витрати у 2014 році - експерти
Джерело - УНІАН



Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (СІПРІ) опублікував сьогодні чергову доповідь про стан глобальної торгівлі зброєю і витрат на озброєння.

Згідно з наведеними в ньому даними, в 2014 році в світовому обсязі військових витрат на долю РФ припадає 4,8%, що ставить її на третє місце після США (34%) і Китаю (12%).

Військові витрати Росії в 2014 році зросли порівняно з 2013 роком на 8,1% і становлять 84, 5 млрд дол., або 4,5% ВВП.

"Але Росія планувала це збільшення ще до кризи в Україні", - наголошується в доповіді.

Через скорочення доходів від продажу нафти в 2014 році оборонний бюджет країни був скоригований на 5% у бік зменшення.

США, маючи найбільші військові витрати в світі (майже в 3 рази перевершують китайські), в 2014 році скоротили асигнування на армію на 6,5%. Це було зроблено як один із заходів боротьби з дефіцитом бюджету, визначених законодавцями відповідно до закону про бюджетний контроль від 2011 року.

"Тим не менше, у цій сфері США продовжують перебувати на історично високому рівні, який майже відповідає в реальному обчисленні піковому рівню кінця 80-х років", - зазначають автори доповіді.

Всього на військові цілі було витрачено 610 млрд дол. або 3,5% ВВП. Очікується, що в 2015 році урізання військового бюджету продовжиться, однак не так різко. Після досягнення найбільшого обсягу в 2010 році видатки на армію впали в реальному обчисленні на 19,8%

Військові витрати Китаю йшли в ногу з темпами розвитку його економіки, за оцінками СІПРІ, стабільно зберігаючи в минулому десятилітті відсотковий показник стосовно ВВП - від 2 до 2,2%. В абсолютних цифрах показник зріс на 9,7% і становить 216 млрд дол .

Як наголошується в доповіді, в 2014 році витрати України збільшилися на 23% і становлять, за попередньою оцінкою, 4 млрд дол.

"Ця оцінка, ймовірно, не включає всі витрати на війну, і остаточна цифра може бути вищою", - йдеться в документі.

У 2015 Україна планує подвоїти витрати на озброєння.

Крім того, за даними експертів, торік загальний світовий обсяг асигнувань на військові цілі дорівнював 1776 млрд дол., що на 0,4% менше, ніж у 2013 році, і становив по відношенню до глобального ВВП 2,4%. Вже третій рік поспіль військові бюджети демонструють тенденцію до скорочення.

Автори доповіді зазначають, що на тлі української кризи розташовані поблизу Росії країни - в Центральній Європі, Прибалтиці та Скандинавії - стали нарощувати військові бюджети.

В інших країнах Заходу ця тенденція проявляється меншою мірою, навіть незважаючи на заклики НАТО до своїх членів витрачати на військові потреби 2% ВВП. У Західній Європі найбільші витрати на оборону несуть Франція, Велика Британія, Німеччина, Італія й Іспанія. Всі вони мали намір продовжити в 2015 році їх скорочення, нехай і в незначному обсязі. Однак Німеччина вже оголосила про плани щодо збільшення цієї статті бюджету в середньостроковій перспективі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект