НОВИНИ

13.04.2015 | Екс-посол США у Росії розповів, чому взаємодія із Путіним це втрата часу
Джерело - Голос Америки



Колишній посол США в Москві Майкл Макфол вважає, що президент Росії не зацікавлений у вирішенні української кризи та відновленні американсько-російських відносин. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту Російської служби «Голосу Америки» після свого виступу в Колумбійському університеті. Макфол також висловився на підтримку зусиль адміністрації Барака Обами щодо ізоляції та стримування Кремля, і пояснив, чому вважає дипломатичну взаємодію з Росією на даному етапі марною.

Макфол вважає, що анексія Криму була ситуативною і багато в чому емоційною реакцією російського президента Володимира Путіна на зміну влади в Києві. І це, на його думку, добра новина, оскільки означає, що у Путіна немає далекосяжних планів по відновленню радянської імперії чи анексії інших територій сусідніх держав. Більш того, Макфол вважає, що немає історичних, культурних або структурних причин для конфлікту між Сполученими Штатами і Росією.

Погана ж новина, на думку професора Макфола, в тому, що Путін намагається дестабілізувати владу в Києві і що Росія не змінить свого курсу щодо України до тих пір, поки Путін залишається при владі.


 «Я думаю, що йому не потрібне розширення кризи. Я думаю, що Путін вважає, що в його інтересах – відкрита конфронтація, – пояснює Майкл Макфол. – Ви знаєте, я порівнюю американських дипломатів з інженерами: коли перед нами стоїть проблема – нам потрібно її вирішити. Але він веде «боротьбу зі злом». А зі злом проблеми не вирішують, зі злом можна тільки боротися. Тому, як я думаю, Путін зацікавлений у підтримці тліючого конфлікту – не надто гарячого, не надто холодного, а затяжного. Це відповідає її інтересам, в першу чергу, з підриву режиму в Києві».

За словами Майкла Макфола, Путін вважає, що за всіма бідами в світі стоїть ЦРУ. «ЦРУ, звичайно, могутня організація, але не настільки», – додав він. Але ця переконаність Путіна, вважає колишній посол, робить марними подальші спроби взаємодії з російським лідером: «Я думаю, що в інтересах Путіна представляти нас як ворога. І ніяка дипломатія цього не змінить. Іноді мені кажуть: «Ну як же, згадайте епоху Рейґана і Горбачова!». Але тоді була інша ситуація, і дипломатія працювала, тому що Горбачов хотів налагодити відносини з США, він не хотів бачити в нас ворога. У Путіна інша мета, і я не думаю, що ми зможемо його переконати».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект