НОВИНИ

02.04.2015 | Китай шаленими темпами намиває острови на спірних територіях
Джерело - The Washington Post



Активні роботи КНР щодо створення штучних островів з розширеною інфраструктурою у спірних водах Південно-Китайського моря викликали серйозну стурбованість Тихоокеанського флоту США.

Про це пише газета The Washington Post із посиланням на заяву командувача флоту адмірала Гаррі Харріса, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Будівництво Китаєм "Великої стіни з піску" шляхом реалізації безпрецедентної програми намиву земель в Південно-Китайському морі викликає стурбованість у контексті можливості військового протистояння в спірних водах", - зазначає видання, посилаючись на слова адмірала.

Газета пише, що з супутникових знімків видно "бурхливе будівництво на різних коралових рифах і скелях, контрольованих Китаєм, посеред спірної території островів Спратлі". У тому числі, як свідчать експерти, будуються порти, пірси, вертолітні майданчики, будинки та щонайменше, одна злітно-посадкова смуга.

Минулого місяця речник держдепартаменту Джен Псакі висловила стурбованість у зв'язку з тим, що китайська програма намиву земель перетворилася в спробу "мілітаризації форпостів на спірній території", пише газета. Як зазначив з цього приводу адмірал Харріс, за останні півтора місяці Китай створив 1,5 квадратних милі штучної суші.

У той час як Китай впродовж останніх десятиліть зосереджував увагу на багатьох напрямах, інші претенденти на архіпелаг Спратлі займали різні острови та скелі архіпелагу та будували там інфраструктуру.

"Що відрізняє активність Китаю від інших - це те, що Пекін різко змінює розмір та структуру земельних територій, в той час як інші країни ведуть будівництво на існуючій суші, або дещо модифікують її", - наводить видання оцінку науковця Міри Рапп-Хупер.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект