НОВИНИ

29.07.2005 | Голова Мінпроменерго РФ бачить ЄЕП на першому етапі без України
Джерело - Євроатлантична Україна

Міністр промисловості і енергетики РФ Віктор Христенко бачить Єдиний економічний простір (ЄЕП) на першому етапі у складі трьох країн - Росії, Білорусі, Казахстану.
 
За словами російського міністра, експерти з формування ЄЕП Росії, Білорусі, Казахстану і України завершили розробку всіх 93 угод. Керівник Мінпроменерго зазначив, що зараз у тристоронньому порядку (Росія, Білорусь і Казахстан) узгоджені всі 93 угоди, а з Україною - половина з цих угод. Міністр зазначив, що після того, як експерти країн з формування ЄЕП завершили свою роботу, в неї включилися учасники переговорів.
 
"Робота учасників переговорів виявила різні підходи до формату участі. Українська сторона почала змінювати підходи до формування пакетів і до своєї ролі, до своєї участі", - сказав він. В.Христенко зазначив, що будь-яка спроба трансформації документів призведе до втрати їх якості.
 
"Зараз ми входимо практично у фазу, коли завершення роботи учасників переговорів означатиме, що у нас пакет для подальшої роботи готовий тільки для трьох країн (Росія, Білорусь, Казахстан). І три країни знаходять порозуміння, але при цьому є особлива позиція України, і це вже вимагає доповіді й вимагає рішення президентів", - сказав міністр.
 
За його словами, така доповідь готується і буде запропонована до порядку денного зустрічі чотирьох Президентів, де і передбачається обговорити формат участі сторін в ЄЕП.
 
Також на зустрічі Президентів буде запропонований для розгляду новий формат 25-ти угод, які пропонує Україна, і буде вирішено, "що з цим робити, і визначатиметься подальший графік".
 
"Поки що я не бачу можливості входження в ЄЕП з 14-ма угодами (України), навіть на першому етапі ситуація проста - ви або підписуєтеся під пакетом (93 угоди), або під частиною пакета, але він не працюватиме для вас доти, поки ви не дозрієте для підписання всього пакета", - сказав В.Христенко. Він підкреслив, що на сьогоднішньому засіданні групи високого рівня присутні представники Узбекистану.
 
"Вони виявили бажання взяти участь і поспостерігати", - сказав В.Христенко. Відповідаючи на запитання, чи може Узбекистан увійти в ЄЕП замість України, він відповів: "Може бути".


 Як повідомлялось, сьогодні в Мінську пройде останнє перед зустріччю Президентів чотирьох країн засідання групи високого рівня з формування Єдиного економічного простору.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект