НОВИНИ

29.07.2005 | МЗС: Україну в ЄЕП цікавить тільки зона вільної торгівлі
Джерело - Korespondent.net

Метою участі України в ЄЕП є створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, що дозволить розширити різнобічне торгівельно-економічне співробітництво, збільшити український експорт у країни-учасниці об’єднання.



Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України, поширеному в четвер, 28 липня, напередодні 22-го засідання Групи високого рівня з формування ЄЕП у Мінську (Білорусь).


Подальша участь України в Єдиному економічному просторі не має заважати її самостійному вступу до Всесвітньої торгівельної організації.


У повідомленні зазначено, що метою участі України в ЄЕП є створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, що дозволить розширити різнобічне торгівельно-економічне співробітництво, збільшити український експорт у країни-учасниці об’єднання.


Позиція України щодо її участі в діяльності ЄЕП ґрунтується на тому, що угоду про формування об’єднання Україна підписала й ратифікувала з застереженням: "Україна буде брати участь у формуванні та функціонуванні Єдиного економічного простору в межах, що відповідають Конституції України", - сказано в повідомленні.


"А концепція подальшої участі України у формуванні ЄЕП повинна ґрунтуватися на тому, що співробітництво в рамках ЄЕП мусить відповідати стратегічному курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію та не заважати її самостійному вступу до Всесвітньої торговельної організації", - наголошено в документі.


Прес-служба МЗС України зазначила, що розглядає свою участь у ЄЕП як один зі способів поглибити торгівельно-економічне співробітництва, що сприятиме досягненню українською економікою рівня нових членів ЄС і подальшого вступу в це об’єднання.


Група високого рівня з формування Єдиного економічного простору Росії, Білорусі, Казахстану й України під час 22-го засідання у п’ятницю, 29 липня, у Мінську планує розглянути проекти документів щодо створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень.


Останнє засідання високого рівня відбулося 24 червня. Сторони погодили 9 угод із пакету з 29 визначених раніше як першочергові для підписання.


Раніше секретар Ради національної безпеки й оборони Петро Порошенко заявив, що створення зони вільної торгівлі є "крайньою межею", до якої може дійти Україна під час формування ЄЕП.


Європейська комісія вітає таке рішення України. У свій час Європейський Союз попередив Україну про можливі серйозні проблеми зі вступом до СОТ і створенням зони вільної торгівлі з Євросоюзом у разі, якщо Україна заявить, що метою угоди про формування ЄЕП є створення митного, економічного або валютного союзу.


Українські оглядачі погоджуються на думці, що угода про формування ЄЕП не відповідає Основному закону країни. Нова українська влада стала об’єктом різкої критики не лише українських, але і европейських експертів за те, що передвиборчі обіцянки кардинально розходяться з теперішніми заявами політиків.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1097. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект