НОВИНИ

28.07.2005 | Блер та Сапатеро висловили ідею утворення "альянсу цивілізацій"
Джерело - EUobserver

Британський прем'єр Блер надав підтримку пропозиції Іспанії щодо утворення "альянсу цивілізацій" для формування єдиного фронту проти тероризму.

Дана пропозиція щодо поєднання зусиль християнських та мусульманських націй була запропонована іспанським лідером Хосе Сапатеро під час спільної зустрічі в середу 27 липня.

"Ми обговорювали пропозицію, яка була зроблена іспанським прем'єром і яку він назвав альянсом цивілізацій", - повідомив після зустрічі Тоні Блер.

Блер також додав: "Я гадаю, що ця пропозиція містить в собі можливості і ми можемо її розвинути в наступні місяці".

Зі свого боку пан Сапатеро був оборежним у висловлюваннях, що нібито британська військова присутність в Іраку робить ситуацію в Британії більш небезпечною: "Не дивлячись на позиції, на яких перебували наші країни щодо військової інтервенції до Іраку, я повинен сказати, що ризик глобалізується і це знайшло своє підтвердження в бомбових атаках в Єгипті. Терористична загроза є загрозою для всіх. Ця загроза походить від радикальних ісламських терористів та впливає на всіх рівною мірою".

Відносини між Блером та Сапатеро, не дивлячись на однакові політичні платформи, в основному, завжди були прохолодними. Але, обидві країни розділили спільний досвід на протязі останніх років боротьби Мадриду з терористичним угрупованням ETA та Лондону з Ірландською Республіканською Армією.

Деталі щодо "альянсу цивілізацій" будуть визначатися в загальних контурах на протязі наступних декілької місяців. 

Окрім цього, пан Блер підкреслив, що Туреччина також підтримує дану ідею: "Туреччина, зокрема, вже включена в цій процес - формування коаліції цивілізаційних представників незалежно від раси чи релігії для боротьби з тероризмом".
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9251. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект