НОВИНИ

11.03.2015 | Уряд Японії розкритикував екс-прем'єра країни за візит до Криму
Джерело - Кореспондент



Візит колишнього прем'єр-міністра Японії Юкіо Хатоями до Криму спричинив критику з боку чинного уряду в Токіо. Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда заявив у вівторок, 10 березня, що японський уряд робив спроби відмовити екс-прем'єра від цього візиту, повідомляє інформаційна агенція AFP. Влада Японії побоюється, що візит може збурити дипломатичний скандал та розглядатися як спроба легітимізації анексії Росією півострова.

Як відомо, Японія приєдналася до міжнародних санкцій, які були введені проти Москви через анексію Криму. Проте Хатояма, який обіймав посаду прем'єр-міністра Японії упродовж дев'яти місяців в 2009-2010 роках, попри застереження, вирушив у триденну поїздку до Криму, почавши її з Ялти. Планується, що у четвер, 12 березня, він виступить в Криму перед студентами.

Як зазначається в повідомленні AFP з посиланням на російське агентство РІА "Новости", Хатояма заявив, що, "можливо, якимось чином міг би сприяти розвитку культурних і гуманітарних зв'язків між Кримом та Японією".

За словами Хатоями, які наводить японський телеканал TV Asahi, він хотів "побачити своїми очима, як почуваються люди в Криму" після анексії. Це не перша його спроба "особистої дипломатії" - в 2012 році він за власним бажанням завітав до Ірану. Проти цього візиту теж виступав японський уряд, йдеться у повідомленні AFP.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2936. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект