НОВИНИ

28.07.2005 | The Іndependent: Зухвале розкошування дітей помаранчевої революції
Джерело - korespondent

"Український президент Віктор Ющенко змушений перейти до оборони через зухвалу поведінку свого сина", - пише Ендрю Осборн у статті "Зухвале розкошування дітей помаранчевої революції", опублікованій 27 липня в британському виданні "The Іndependent".

 

Через 6 місяців після того, як він прийшов до влади, обіцяючи викорінити кумівство, корупцію і нерівність, український президент Віктор Ющенко змушений перейти до оборони через зухвалу поведінку свого сина.

Дев’ятнадцятирічний Андрій Ющенко викликав цікавість і значне обурення в Києві нібито тим, що роз’їжджає по місту в рідкісному автомобілі BMW і взагалі веде життя плейбоя. Його зухвалі вчинки виводять із себе українців, багато з яких заробляє менше 100 фунтів стерлінгів на місяць.

Пан Ющенко заперечує всі обвинувачення в непристойності на адресу своєї родини і нападає на засоби масової інформації за те, що ті обирають для своєї критики "дітей". Однак його сина, студента Київського інституту міжнародних відносин, у деяких друкованих виданнях сьогодні саркастично називають "Сином Бога".

Цей скандал став настільки ганебним, що Андрій виступив з письмовою заявою, у якій виправдовував свою поведінку.

Особливу критику викликає обраний ним для себе новенький автомобіль BMW M6, ціна якого в базовій комплектації в цьому регіоні дорівнює 90 тис. фунтів стерлінгів. Автомобіль, про який іде мова, є, мабуть, єдиним подібним у Києві. Газета "Українська правда" навела слова очевидців, які заявили, що Андрія варто було давно позбавити водійського посвідчення за їзду зі швидкістю до 60 миль/годину (1 сухопутна миля = 1,609 км) по вузькій вуличці, де мешкає його подружка.

У вищезгаданій газеті також висловлюється подив, яким чином Андрій, студент в одній з найбідніших країн Європи, зміг дозволити собі такий дорогий автомобіль, і зазначається, що навіть його знаменитому батькові – річна зарплата якого складає близько 34 тис. фунтів – було б важко його купити.

Привернув увагу і мобільний телефон Андрія марки Vertu, який також є найбільш популярним апаратом серед олігархів на всій території колишнього Радянського Союзу. Кажуть, що його модель із платиновим корпусом відноситься до розряду найбільш довершених і коштує близько 25000 фунтів.

У момент, коли оптимізм помаранчевої революції стає більш тьмяним, багато українців починають вважати, що, можливо, влада в їхній країні просто перейшла від прорадянської олігархії колишнього президента Леоніда Кучми до нової еліти. Син президента є ілюстрацією цієї точки зору.

Андрій, як повідомляється, завжди їздить у супроводі хоча б одного зі своїх приватних охоронців, які, за чутками, були вишибалами в одному з нічних клубів Києва. Охоронців Андрія описують як агресивних хуліганів, які дозволяють Андрію уникати міліції, порушувати правила дорожнього руху й ухилятися від зустрічей з журналістами. Засобам масової інформації стало відомо також, що Ганна, подружка Андрія, має новенький автомобіль Mercedes марки CLS 500, що коштує більше 50 тис. фунтів, і що сам він регулярно відвідує найдорожчі київські ресторани і клуби, де нібито замовляє французьке рожеве шампанське за ціною 700 фунтів за пляшку.

Вибух обурення стався невдовзі після аналогічних висловлень на адресу Євгенії Тимошенко, дочки українського прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка отримала освіту в лондонській школі економіки.

Пан Ющенко активно захищає свого сина. Він стверджує, що його син орендує автомобіль BMW (хоча сам Андрій каже, що цей автомобіль належить одному з його приятелів), що мобільний телефон Vertu йому подарував один багатий друг, і що він як консультант з неповним робочим днем заробляє достатньо, щоб платити охоронцям.

"Бийте по мені! Не чіпайте жінок, дітей. Будьте вище цього", - заявив він на одній прес-конференції. Однак він, здається, визнає, що Андрій винен, як мінімум, у відсутності розсудливості. "Я синові сказав: "Сину, навіщо тобі цей годинник, навіщо тобі цей апарат? Викинь ти його до чортової матері! Щоб він на твоїх руках... Щоб твоя рука не доторкалася до нього".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект