НОВИНИ

28.07.2005 | Ющенко не склав тест на „чисті руки”?
Джерело - ProEUROPA

Президент Віктор Ющенко повинен був доручити податковій адміністрації перевірити доходи свого сина, а підготовлений нею звіт зробити надбанням громадськості, таким чином демонструючи, що в Україні усі однакові перед законом. Таку думку ПроЄвропі висловив президент Східноєвропейського демократичного центру (EEDC) Павло Казанецький (Варшава, Польща), коментуючи скандал із сином президента.
 
 
Він нагадав, що одним із найголовніших гасел Ющенка під час президентської кампанії було боротьба з корупцією, тому він найпершим повинен показувати приклад прозорості.
 
На переконання аналітика, власне реакція Ющенка на ситуацію з автомобілем його сина, іншими дорогими його речами та нібито демонстративною розкішшю, мала стати тестом на „чисті руки” для самого президента.
 
Казанецький відзначив, що українські політики повинні звикнути, що живуть у демократичній країні, засади якої передбачають відкритий доступ до інформації про їх життя.
 
„Природньо для кожної європейської держави, коли громадянин хоче знати все, про політиків. Вони, на жаль, не мають приватного життя, бо є публічними людьми і повинні одразу погодитись з відсутністю приватності, вирішуючи зайняти державну посаду”, - сказав експерт.
 
Він підкреслив, що члени сім’ї політика так само не мають приватного життя.
 
„Громадянин, котрий голосує за того чи іншого політика хоче і має право знати, за що і як живуть члени його родини»,  - сказав Казанецький.
 
Аналітик згадав випадки скандалів пов’язаних із сином першого президента Польщі Леха Валенси, котрий керував автомобілем у нетверезому стані, за що був покараний, а батько-президент підтримав це.
 
Глава центру назвав проблему хизування багатством загальною для усього колишнього пострадянського простору, відзначивши необхідність зміни менталітету.
 
„Одна справа, коли бізнесмен, який самостійно заробляє гроші, демонструє свою заможність, їздячи на „крутих” автомобілях, користуючись найновішими телефонами та обідаючи в найдорожчих ресторанах. Цілком інша, коли те саме робить публічна людина, котра отримує зарплату за кошти платників податків”, - сказав він.
 
Казанецький додав, що якщо якийсь чиновник у Польщі витрачає більше, ніж заробляє, джерелами його доходів зазвичай починає цікавитися податкова служба.
 
„Для поляків це геть незрозумілі речі (демонстрування багатства українськими чиновниками)”, - сказав Казанецький.
 
Він розповів, що глава Національного банку Польщі Лєшек Бальцерович практично щодня обідає в китайській кафешці, де обід коштує близько 10 злотих ($3), до якої ходить пішки.
 
„Це зовсім інший стиль, який, думаю, більше подобається виборцям”, - резюмував він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект