НОВИНИ

07.03.2015 | НАТО не проміняє Балтію на ядерний мир з Кремлем - Вершбоу
Джерело - УКРІНФОРМ



Сценарій, при якому російські війська можуть вторгнутися на територію країн Балтії, а НАТО на це ніяк не відповість, побоюючись загрози ядерного конфлікту з агресором, є нереалістичним.

Про це в інтерв'ю програмі Латвійського радіо заявив заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу.

Раніше про можливість такого розвитку подій говорив колишній радник президента США з питань національної безпеки Збігнєв Бжезинський. Вершбоу ж вважає, що Захід досить озброєний, щоб Росія відмовилася від ідеї прямої конфронтації.

"Я думаю, що ці побоювання необгрунтовані. Усі члени Альянсу розуміють, що п'ятий пункт Вашингтонського договору - це серце НАТО і найважливіше зобов'язання для кожного союзника. На саміті в Уельсі ми вирішили підвищувати готовність відповідати як на звичайні, так і на гібридні загрози", - сказав Вершбоу.

На запитання про те, чи розглядається можливість пожертвувати країнами Балтії у разі реальної загрози ядерного конфлікту, заступник генсека НАТО відповів, що подібний сценарій дуже малоймовірний, тим не менш, треба бути готовим "і пам'ятати, що Північноатлантичний альянс має величезний потенціал стримування.

"У нас дуже потужні сили - як звичайні, так і ядерні. Сили США, Британії і Франції щодо ротації забезпечують постійну присутність у країнах Балтії, Польщі та інших країнах. Я думаю, що супротивник розуміє, що провокувати конфлікт з НАТО дуже небезпечно", - наголосив Вершбоу.

Нагадаємо, раніше генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що наразі немає прямої військової загрози для членів НАТО, включаючи країни Балтії.

 





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект