НОВИНИ

06.03.2015 | Бойовики "Ісламської держави" знищили стародавнє місто в Іраку
Джерело - ІТАР-ТАСС



Бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" (ІД) важкої бойової технікою зрівняли з землею руїни стародавнього міста Калах, відоме археологам як столиця стародавньої ассірійської держави.

Про це повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на інформаційне агентство AP.

"Міністерство туризму Іраку не уточнило, якої шкоди завдано руїнам і археологічним розкопкам поблизу сучасного містечка Німруд. "Ісламська держава" продовжує кидати виклик волі світової спільноти і нехтувати почуттям гуманності", - цитує агентство заяву відомства.

Це стародавнє місто було засноване в Месопотамії в XIII столітті до н. е. і в IX столітті до н.е. стало столицею Ассирії. У 612 році до нашої ери воно було зруйноване мідійцями і халдеями. У 1989 році в сучасному Німруді, розташованому в 35 км на південь від Мосула, були виявлені понад триста ювелірних виробів древніх майстрів, включаючи золоті прикраси, коштовне каміння в золотому обрамленні, безліч статуеток реальних і міфічних тварин, зроблених з сердоліку та інших матеріалів.

Нагадаємо: раніше угрупування "Ісламська держава" опублікувала відео, на якому бойовики знищують древні артефакти в музеї міста Мосул на півночі Іраку. Серед зруйнованих об'єктів - фігура крилатого бика, що відноситься до ассирийскому періоду (IX століття до нашої ери). У коментарі до відео йдеться, що ці артефакти - "помилкові ідоли", тому джихадисти вирішили їх знищувати.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3744. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект