НОВИНИ

27.07.2005 | Киргизстан дозволив США й надалі мати базу
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр оборони Киргизстану Ісмаїл Ісаков заявив міністрові оборони США Дональду Рамсфельду, що американська авіабаза може залишатися на території Киргизстану, доки вона буде потрібна для операцій в Афганістані.


Однак, за словами пана Ісакова, зі стабілізацією в Афганістані потреба в таких базах відпаде.

Дональд Рамсфельд зустрічається у Киргизстані з президентом країни Курманбеком Бакієвим для обговорення майбутньої долі базованих там американських військових підрозділів.

На війсковій базі Манас поблизу столиці Киргизстану Бішкека високо злітає американський військовий літак.

Відтоді, як було повалено режим талібів чотири роки тому, ця база відігравала важливу роль для американський військових сил, що воювали в Афганістані.

Однак раніше цього місяця центральноазійзські країни,за підтримки Росії та Китаю, закликали Вашингтон визначитися із часовими рамками щодо виведення своїх вояків з цих країн, включно із базою в сусідньому Узбекистані.

Пан Рамсфельд вилетів до Бішкека для негайних переговорів. Міністр оборони Киргизстану Ізмаїл Ісаков під час зустрічі з паном Рамсфельдом наголосив, що перебування американський вояків в його країні повністю залежить від ситуації в Афганістані.

Водночас він сказав, що погоджується з американською стороною у тому, що ситуація в Афганістані далека від стабільної. Отже, як виглядає, візит американського міністра оборони зберіг присутність війської бази США на цей час.

Однак чи збереже Вашингтон свою довготривалу військову присутність в Центральній Азії, лишається під сумнівом. Здавалося, що США посилили свій вплив в цьому регіоні, однак Росія і Китай - їхні суперники у регіональному домінуванні в цьому регіоні - не хочуть бачити тут постійної військової присутності Вашингтона.

І вони підтримають заяву Кирзизстану відносно тимчасового перебування американців на базі Манас.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект