НОВИНИ

27.07.2005 | Україна й далі без стратегії: польські експерти підсумовують півроку правління нової української влади
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нова українська влада поки що не виправдовує багатьох покладених на неї очікувань. Так вважає польський експерт з Центру східного аналізу у Варшаві Анна Ґурська. А головною проблемою, на її думку, є відсутність стратегії розвитку країни.


 У розмові з кореспондентом радіо "Свобода польський аналітик зауважила, що прийнята за основу політика інтеграції у європейські структури - це добре, проте дотепер не розроблено механізмів, які б на практиці просунули б Україну в цьому напрямку. Центр східних досліджень було створено колишнім президентом Польщі Лехом Валенсою, нині від діє під егідою польського уряду і готує закриті рекомендації для перших осіб польській державі.



Анна Ґурська з польського урядового Центру східного аналізу вважає, що завдяки Помаранчевій революції, а потім політиці нової влади громадяни України нарешті відчули себе вільними людьми. Це, на її думку, надзвичайно важливо. Так само, як і те, що з українських журналістів були зняті цензурні шори, хоча, наголошує Ґурська, журналісти нерідко ототожнюють свободу слова із необхідністю лаяти на всі можливі способи державну владу.


Підбиваючи підсумки піврічної діяльності української влади, Анна Ґурська зауважує, що це достатньо довгий відрізок часу для опрацювання детальної стратегії розвитку держави. Проте, на думку польського аналітика, такої програми уряд у Києві дотепер не розробив.


"Мені здається, що перш за все для української нової влади основною проблемою є відсутність стратегії розвитку України. Тому що і стратегія, і програма відсутні. Тоді важко будувати будь-які розділи і обов’язки, будь-які проекти і будь-які програми. Я не знаю, як довго можна жити без такої стратегії. Всім відомо, що нова влада такої стратегії не збудувала і здається, що зараз вона ще далека від того. З цього ідуть негаразди перш за все у внутрішній політиці, у тому, що всі роблять те, що, на їхню думку, важливо для країни. Тут намагання ідуть в слушному напрямку, але не можна нічого будувати, коли невідомо, до чого це повинно наближати Україну”.


Пані Ґурська вважає, що запропонова українською владою ідея інтеграції з ЄС - це добре, проте поки що це тільки ідея, позбавлена детального плану втілення у життя. А декларації нової влади на зовнішній арені не збігаються із тим, що робить ця ж влада на місцях. Анна Ґурська продовжує:


“Мені здається, якщо прийняти членство в ЄС як основу такої стратегії, то треба було тоді досить швидко будувати конкретні проекти, конкретні програми, переносити ці стратегічні цілі на завдання для української влади на різних щаблях уже на місці. Те не відбулось, не збудовано ніякої солідної структури, яка б координувала ці дії в напрямку Європейського Союзу. І тоді не можна казати, що ця стратегія реалізується в Україні”.


Тим часом відомий оглядач популярного польського щоденника “Ґазети Виборчої” Давид Варшавський вважає, що нині, після шести місяців є підстави говорити про низку успіхів нової української влади. На його думку те, що хабарі в Україні подорожчали, свідчить зокрема про наявність боротьби влади з тим явищем.


Проте успіхів, на думку польського оглядача, все ще замало. Він вважає, що зміни в Україні відбувалися б швидше, якби Європейський Союз також зробив зусилля й таки увімкнув зелене світло для ідеї інтеграції України в ЄС.


Як наголошує Давид Варшавський, в Європейському Союзі панує криза, через що офіційний Київ залишається самотнім у своїх намаганнях збудувати модерну державу західного зразка. На жаль, Україна залишилася наодинці зі своїм надзвичайно складним завданням, підсумовує польський оглядач.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект