НОВИНИ

27.07.2005 | Шаттл "Dіscovery" успішно стартував
Джерело - Korespondent

Шаттл "Dіscovery" у вівторок, 26 липня, о 17:39 за київським часом успішно стартував з космодрому на мисі Канаверал у США.

Польоту "Dіscovery" передували безпрецедентні в практиці космічних стартів тести і технічні перевірки.

Щоб подивитися на запуск шаттла, кілька тисяч осіб зібралися в космічному центрі на мисі Канаверал. На старті були присутні перша леді США Лора Буш, губернатор Флориди Джеб Буш і родини астронавтів, які загинули під час аварії корабля "Columbіa".

 
 
Після катастрофи шаттла "Columbіa" у лютому 2003 року американські човники жодного разу не залишили Землю.

На борту "Dіscovery" стартує екіпаж у складі 7 осіб: командира Ейліна Коллінза, пілота Джеймса Келлі, астронавтів Енді Томаса, Чарльза Камарди, Уенді Лоуренса, Стіва Робінсона і японського астронавта Соїті Ногуті. Їхня місія розрахована на 12 днів.

При підготовці запуску "Dіscovery" було вирішено зробити низку модифікацій, що дозволять уникнути катастроф.

За 2,5 роки в конструкцію шаттла внесено чимало змін.

Зокрема, у "Dіscovery" з’явився 15-метровий маніпулятор, здатний прямо на орбіті обстежувати деталі фюзеляжу, що можуть отримати ушкодження.

Гігантський зовнішній паливний бак теж був модифікований для того, щоб під час старту від нього відвалювалася менша кількість ізоляції.

Саме шматок ізоляційного матеріалу розміром з валізку, що відвалився від паливного бака і вдарив по лівому крилу "Columbіa", став причиною трагедії 2003 року.

Повернутися "Dіscovery" має 7 серпня.

Несправність датчика

NASA було змушено відкласти призначений на 13 липня старт через відмову одного з чотирьох датчиків паливного бака.

Датчики, розташовані в основі зовнішнього паливного бака, по тиску визначають кількість пального, і у разі його недостачі передають двигунам аварійний сигнал. Хоча всі вони виконують однакові завдання, відповідно до нових вимог безпеки польотів несправності одного приладу достатньо, щоб відкласти запуск.

NASA ніяк не могла встановити причину збою датчиків і навіть зважилася запустити шаттл з цією несправністю. Але, на щастя, сьогодні вона не повторилася.

Піт Ніколенко, відповідальний за випробування в NASA, оголосив журналістам, що передстартовий відлік іде нормально, і великих проблем немає. "Наш екіпаж готовий до успішного польоту і безпечного повернення додому", - сказав він.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект