НОВИНИ

26.07.2005 | "Реакція в Бразилії – це шок і розгубленість від того, що в результаті боротьби з тероризмом може постраждати невинна особа." – Сельсу Аморім
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Лондоні поліція далі продовжує розшуки виконавців терактів 7 липня, коли загинуло 56 осіб і близько 700 були поранені, і невдалого теракту 21 липня.


Поліція побоюється, що екстремісти можуть знову повторити свої спроби нападів на транспортні засоби у британській метрополії.


Тим часом застрелений минулої п’ятниці пасажир лондонського метро виявився непричетним до терористичних замахів. Поліція вибачилася перед родиною застреленого бразильця.


Вибачилася не тільки поліція, а й прем’єр-міністр Тоні Блер, який вчора на спільній прес-конференції у Лондоні з французьким колегою Домініком де Вільпеном висловив щирий жаль:


"Нам страшенно шкода за смерть невинної людини, і я розумію дуже добре почуття родини цього молодого чоловіка".


Жан-Шарль Менезеш (а саме так звали 27- літнього бразильця, якого поліція застрелила у п"ятницю), працював у Лондоні електриком.


Його убили при вході до поїзда метро, коли він відмовився зупинитися на заклик поліції. Менезенеша сприйняли за терориста-самогубця.


Зараз убивство бразильського громадянина вивчає незалежна комісія, яка має оцінити дії британських правоохоронних органів.


З офіційним візитом відразу прибув до Лондона і міністр закордонних справ Бразилії Сельсу Аморім, якому британськоий колега Джек Стро пообіцяв повне і незалежне розслідування того, що сталося.


Бразильський урядовець також повідомив:


"Реакція в Бразилії – це шок і розгубленість від того, що в результаті боротьби з тероризмом може постраждати невинна особа. Звичайно, ми підтримуємо боротьбу з тероризмом, але я вважаю, що навіть у такому випадку треба остерігатися, щоб не загинула невинна особа".


Британський прем’єр Тоні Блер сьогодні розповів журналістам і про те, в яких важких умовах працює лондонська поліція:


"Поліція виконує свою роботу у надзвичайно важких умовах і , на мою думку, дуже важливо підтримати поліцейських і з розумінням поставитися до їхньої роботи. Адже якби виявилося навпаки, якби, наприклад, цей чоловік виявився терористом, а його б не знешкодили, тоді б поліцію критикували все одно".


Про деякі успіхи лондонських поліцейських повідомив відповідальний за боротьбу з тероризмом столичного осередку Пітер Кларк:


"Ми маємо інформацію, що особа яка заклала бомбу в автобус, це може бути Мухтар Саїд Ібрахім, відомий також як Мухтар Мухамед Саїд. Йому 27 років. І Яссин Хасан".


Присутнім також були показані фото чотирьох підозрюваних.


Тероризм – це явище не локальне і те, що відбулося в Лондоні, могло статися в будь-якій іншій країні, тому й боротися з цим явищем треба спільно.


Про це говорив сьогодні на спільній прес-конференції у Лондоні французький прем’єр Домінік де Вільпен:


"Звичайно, як друзі-європейці, ми знаємо, що треба діяти спільно. Саме це ми і збираємося робити упродовж наступних тижнів і місяців".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект