НОВИНИ

26.07.2005 | Гострі заяви між Польщею та Білоруссю
Джерело - Українська служба ВВС

Криза між Мінськом і Варшавою загострилася після взаємного вислання дипломатів та оприлюднення гострих заяв міністерств закордонних справ Білорусі та Польщі.


Після оголошення польських дипломатів персонами нон-грата білоруські власті заборонили діяльність на своїй території однієї з фінансованих Польщею неурядових організацій.

Власті Білорусі звинувачують цю організацію у спробі завербувати в розвідку білоруських військових учених.

Навесні білоруська влада не визнала нового управління Об'єднання Поляків в Білорусі.

Опісля Білорусь наказала виїхати з Мінська польському дипломатові.

До Польщі приїжджають білоруські опозиціонери, у польських вузах вчиться білоруська молодь, яка не хоче навчатися в школах режиму Лукашенка, існує проект створення на території Польщі радіостанції Вільна Білорусь - всі ці факти ускладнюють кожну спробу ведення діалогу між Мінськом та Варшавою.

Нині президент Польщі Александр Квасьнєвський заявив, що Польща не може дозволити собі на відповідь на провокації білоруської влади. Такими чином президент прокоментував фільм білоруського телебачення про буцімто шпигунську діяльність польського посольства в Мінську.

На думку польського лідера, по відношенню до Мінська Варшава мусить вести політику рішучу, але водночас спокійну та терпеливу. Пан Квасьнєвський переконаний, що з боку Мінська існує запланована кампанія з метою "хвилювати Польщу''. Президент вважає, що Білорусь чекає на нервові кроки з боку Польщі.

Водночас він запевнив, що Польща не припинить підтримки польської діаспори в Білорусі та демократичних ініціатив білоруських громадян.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект