НОВИНИ

26.07.2005 | Міністр оборони США у Киргизстані
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр оборони США Дональд Рамсфельд перебуває з візитом у Киргизстані для обговорення майбутнього американських військових баз в Центральній Азії.


Військова присутність США на авіабазах в Киргизстані та Узбекистані мала бути тимчасовою, для підтримки операцій в Афганістані. Тепер Киргизстан та Узбекистан за підтримки Росії та Китаю вимагають виведення американських баз.

На авіабазі Манас поблизу Бішкеку вирує діяльність. На летовищі вилаштувані американські літаки. Тут також танкери для дозаправки в повітрі та вантажні літаки для підтримки операцій США в Афганістані.

Тепер американська присутність в регіоні під загрозою, і тому Дональд Рамсфельд прибув до Киргизстану з нашвидкуруч організованим візитом.

Уряди Киргизстану та Узбекистану за підтримки Росії та Китаю твердять, що ситуація в Афганістані стабілізується, і вони хочуть знати, коли американці закриють цю та інші бази в Центральній Азії.

За цим лежить стратегічна боротьба за домінування в регіоні між новоприбульцем США та традиційними гравцями - Росією та Китаєм.

Дональд Рамсфельд намагатиметься домогтися, щоб США зберегли ті позиції, яких їм вдалося досягти. Але наразі виглядає, що Росія домінує в Центральній Азії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект