НОВИНИ

26.07.2005 | Єврокомісія ставить Україні жорстку вимогу на переговорах щодо СОТ
Джерело - Korespondent

Однією з умов вступу України до Світової організації торгівлі Європейська Комісія ставить вимогу зниження експортного мита на брухт чорних металів протягом 5 років з 30 до 5 євро за тонну.

Заступник міністра промислової політики Віктор Баранчук заявив, що раніше передбачалося плавне і поетапне зниження експортного мита з 30 до 18 євро за тонну.

За словами заступника міністра, з урахуванням графіка проведення переговорного процесу про вступ України до СОТ це може стати одним з "провальних питань". "Зараз ми все відкинули і робимо загальну аналітику щодо залежності наших підприємств від цього брухту – це ж практично закриття нашого виробництва", - наголосив Баранчук.

Серед жорстких вимог Єврокомісії, що можуть створити певні проблеми на переговорах про вступ України до СОТ, Віктор Баранчук також назвав вимогу про повне зняття заборони на ввезення в Україну автомобілів, які перебували у користуванні.

Верховна Рада на початку липня прийняла закон, відповідно до якого в Україну заборонено ввіз вантажних автомобілів і автобусів старше 8 років.

На 8-й сесії Верховної Ради, що розпочне роботу 6 вересня 2005 року, передбачається розгляд законопроекту про внесення змін до статті 1 закону про вивізне (експортне) мито на відходи і брухт чорних металів (про зниження ставок експортного мита), реєстраційний номер 7563.

Проектом закону пропонується встановити, що розмір ставки такого мита на відходи і брухт чорних металів (крім легованих), залізних або сталевих відходів у злитках для переплавлення складе з 1 січня 2007 року – 18 євро за тонну.

Мито на експорт металобрухту з України в розмірі 30 євро за тонну з 1 січня 2003 року введено законом, прийнятим 28 листопада 2002 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект