НОВИНИ

25.07.2005 | Вишеградська четвірка посилює тиск заради якомога швидшого бюджетного компромісу
Джерело - EUobserver

Уряди країн Вишеградської групи посилюють тиск на Тоні Блера, щоб він презентував нові пропозиції щодо бюджету ЄС якомога швидше для вироблення компромісного варіанту.

Лідери урядів Польщі та Чехії, Іржі Парубек та Марек Бєлка, оприлюднили свої ініціативи в Празі під час спільної зустрічі 21 липня. 

Марек Бєлка зазначив, що він може підтримати спільні ідеї чотирьох країн - Польщі, Чеської Республіки, Угорщини та Словаччини по бюджету ЄС, що будуть направлені британському прем'єру.

Як відомо, Британія була серед п'яти країн, які відхилили заключний бюджетний компроміс люксембурзького президенства на самміті в середині червня, а Лондон передбачав, що зможе запропонувати кращий план фінансування.

Вишеградська четвірка виказала бажання, щоб фінансовий план ЄС на 2007-2013 роки був схвалений до кінця нинішнього року. Подальші затримки можуть призвести до того, що країни можуть втратити надходження із спільної казни ЄС для найбідніших регіонів, так як підготовка структурних фондів зазвичай займає близько 18 місяців.


Пан Бєлка сказав, що "бюджет необхідно підтримати на компромісній основі", так що Британія повинна наперед інформувати інші країни щодо конкретних ідей  для вироблення спільної згоди.


Але, Лондон недавно передбачив, що країна буде в змозі підготувати пропозиції щодо бюджету лише наприкінці року, а зараз Даунінг-Стріт більше сфокусований на анти-терористичному порядку денному.

Декілька європейських лідерів, включаючи V4, підтримали заклики Тоні Блера до проведення економічних реформ в ЄС.

Зокрема, Анхела Меркель, можливий майбутній канцлер Німеччини, сказала, що неформальний самміт ЄС в жовтні повинен дати "політичний імпульс" реформам, що стимулюють економічне зростання, працевлаштування та інновації.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9397. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект