НОВИНИ

25.07.2005 | Ющенко: Прагнення України до НАТО не зачіпає інтересів інших країн
Джерело - Korespondent

Намір України вступити до НАТО не передбачає її ворожості стосовно якоїсь держави, а є прагненням реалізувати глибинні, стратегічні, національні інтереси. Про це заявив у Японії Президент України Віктор Ющенко.

"Ми розуміємо, що наше рішення (про вступ до НАТО, - ред.) породить всілякі емоції, однак наголошую – це не торкається інтересів жодних країн", - заявив глава української держави у п’ятницю, 22 липня, на прес-конференції в токійському Клубі японських журналістів.

Відповідаючи на запитання, якою він бачить реакцію Росії на цей намір, і як українська влада після вступу до НАТО має намір вибудовувати відносини з Російською Федерацією, Віктор Ющенко сказав: "Росія була і залишається нашим стратегічним партнером, і ми прагнемо лише зміцнювати такі відносини".

На його думку, членство в Євросоюзі, що є однією з пріоритетних цілей України, "передбачає адекватну систему безпеки й охорони держави, а найкращою такою системою в межах ЄС, безумовно, є Організація північноатлантичного союзу".

"Економічне, політичне і гуманітарне зближення з Євросоюзом стоїть в політичних планах уряду на найближчі 3 роки", - зазначив Ющенко.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект