НОВИНИ

22.07.2005 | Бундестаг розпущено, дорогу новим виборам відкрито
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

22 липня у Німеччині офіційно розпочинається передвиборна кампанія. Напередодні було скасовано останню формальну перепону на шляху до позачергових виборів: федеральний президент проголосив розпуск парламенту й назвав дату нових виборів.

Кілька днів поспіль відомство федерального канцлера було з усіх боків оточене журналістами. У дощ та спеку вони чекали від глави німецької держави доленосного рішення, яке мало стати логічним продовженням вотуму недовіри федеральному канцлеру Ґергарду Шредеру, що його висловив бундестаг першого липня. І врешті-решт у четвер увечері терплячість працівників преси була винагороджена,  Горст Келер виступив із заявою:

Дорогі співвітчизники я оголошую сьогодні про розпуск 15-го німецького Бундестагу та про проведення 18 вересня нових парламентських виборів.

Цьому рішенню, як розповів сам Келер передували довгі консультації з політиками як правлячих партій, так і опозиції, як з прихильниками, так і з противниками дострокових виборів, з правниками та експертами. І врешті президент дійшов висновку, що проголошення нових виборів буде єдино правильним рішенням у ситуації, що склалася:

У цій ситуації складній ситуації наша країна потребує такого уряду, який би міг боротися за свою мету зі всією твердістю та наполегливістю. Для цього кабінету міністрів потрібна підтримка надійної та дієвої більшості в Бундестазі.

Заледве встиг президент проголосити свою промову, як зразу ж запрацювала потужна машина передвиборної боротьби. Канцлер Шредер зразу ж закликав співвітчизників підтримати його Соціал-демократичну партію Німеччини:

Восени матимуть слово наші громадяни. Вони зможуть вирішити, яким шляхом слід державі рухатися далі. Чи ми бажаємо відстоювати мирне вирішення конфліктів у гарячих точках планети? Чи ми бажаємо збудувати у Європі суспільство, яке було б економічно сильним, але не забувало про необхідність соціальної рівності? Чи ми бажаємо жити у безпечній країні, добробут якої приносив би користь кожному? Німеччина перебуває на правильному шляху й щоразу більше людей визнає це.

Канцлер наголосив, що має намір взяти активну участь у наступних виборах, аби довести до завершення розпочаті реформи. Здійснити радикальні зміни в економічному та політичному житті країни пообіцяла й лідер опозиції Анґела Меркель:

Федеральний президент своїм рішенням відкрив шлях новим виборам. І я звертаюся до наших громадян, аби вони використали цю нагоду, щоб покласти новий початок для нашої країни. Німеччина володіє неймовірними шансами. Але поки що вона їх не використовує. Ми не можемо й не повинні миритися з тим, що нині в нашій країні 5 мільйонів безробітних, 40 тисяч тих, хто перебуває за межею бідності, ми не можемо змиритися з високими боргами держави. Ми можемо це змінити, обравши кращий шлях для Німеччини, на якому люди знову могли б скористатися своїм шансом. Я переконана, що Німеччина може піти цим шляхом і вона піде ним, якщо ви підтримаєте пропозиції ХДС/ХСС.

Рішенням президента Келера в повоєнній історії Німеччини вже втретє достроково закінчено діяльність парламенту. Утім, Конституційний суд ще має право накласти вето на це рішення. Намір через найвищу судову інстанцію перешкодити достроковим виборам оголосили два депутати Бундестагу – соціал-демократка Єлена Гофман і „зелений” Вернер Шульц.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект