НОВИНИ

21.07.2005 | Посол Канади в Україні нагадав про вкрадені активи канадських інвесторів
Джерело - Korespondent

Посол Канади в Україні Ендрю Робінсон заявив, що іноземних інвесторів, які бажають вкласти гроші в українську економіку, найбільше непокоїть прогнозованість середовища, де працюватимуть їхні інвестиції.


"У цьому контексті найважливішими факторами є верховенство права і процес правосуддя в Україні", - сказав дипломат в інтерв’ю газеті "День".


За його словами, для іноземних інвесторів загалом і канадських бізнесменів зокрема найважливішою є впевненість у тому, що їхні права будуть дотримані, а активи не вкрадуть.


Ендрю Робінсон зазначив, що поки в Україні немає чіткого свідчення того, що робота судів змінилася.


"Найкращий сигнал, який український уряд міг би дати іноземному бізнесу, - це вирішення невирішених питань", - сказав посол Канади в Україні, наголосивши, що "є низка канадських інвесторів, які вклали свої гроші в Україну, але їхні активи були вкрадені і поки що їх не повернули".


Робінсон також переконаний, що анулювання певних приватизаційних махінацій, здійснених за часів попередньої влади, не сильно вплине на іноземних інвесторів.


"Я особисто не вважаю, що рішення щодо інвестицій з боку іноземних інвесторів приймаються з огляду на питання реприватизації певної кількості підприємств", - заявив дипломат.


На його думку, "рішення приймаються на підставі того, яким чином ставляться до тих інвесторів, які вже тут працюють, чи створені і чи створюються відповідні умови для їхньої роботи, і чи зрозуміло, що в майбутньому ці умови будуть справедливими".


Водночас Ендрю Робінзон наголосив, що його б не здивувало, "якби  власники певних підприємств в Україні, які дуже добре усвідомлюють, що вони отримали ту або іншу власність, укравши її в українців, поширювали певні чутки саме такого характеру – теорії про те, що реприватизація відлякує іноземних інвесторів, - саме для того, щоб утримати ці підприємства у своїх руках".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект