НОВИНИ

21.07.2005 | Доповідь: корупція в Росії вийшла з-під контролю
Джерело - Українська служба ВВС

Російська неурядова аналітична організація ІНДЕМ стверджує, що корупція в Росії вийшла з під котролю і російська держава є найбільшим рекетиром.


ІНДЕМ підтверджує висновки багатьох міжнародних організацій, які також відслідковують величезні масштаби корупції в Росії.

Щорічний звіт про корупцію стверджує, що хабарі підприємців посадовцям за чотири роки зросли приблизно вдесятеро. Автори вважають , що загальна сума хабарів перевищує вдвічі цілий державний бюджет.

Найбільш корумпованими установами названо заклади освіти, де батьки купують університетські місця дітям, а також армія, де сім'ї відкуповують синів від військової служби.

Але звіт також стверджує, що хабарів менше платять в системі охорони здоров'я та в судах, а також, що відчуваються наслідки боротьби з корупцією в сумнозвісній автоінспекції.

Один із чільних російських промисловців висловив сумніви щодо методології ІНДЕМу, припустивши, що збільшення суми хабарів є результатом інфляції, але навіть він сказав, що корупція стала таким щоденним явищем, що підприємці платять хабарі не задумуючись.

Звіт також розвіює "міф" про те, що буцімто Росія була більш корумпованою за часів Єльцина.

А також там ідеться про те, що пересічні росіяни, на відміну від фахівців, вважають, що хабарництво - це не недолік системи, а результат жадібності і злочинності.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект