НОВИНИ

23.12.2014 | Президент Естонії: Захід дозволив Росії агресію і нічого не зробив, крім заяв у дусі "мир, любов, Вудсток"
Джерело - УНІАН

Про це сказав президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес в інтерв'ю виданню The American Interest, яке цитує Європейська правда.


"В день анексії Криму був зруйновано той Трансатлантичний простір безпеки, який ми знали. Можна почати з хартії ООН, яка забороняє агресію. Але Трансатлантичний простір безпеки з'явився в 1975 році разом з Гельсинськими угодами, які забороняють змінювати кордони силою або під загрозою застосування сили. Більше вони не діють", - сказав він.


Ільвес також заявив, що Москва фактично розірвала Будапештський меморандум, який гарантував Україні територіальну цілісність в обмін на її ядерний арсенал.


"Тепер я не знаю, яка країна погодиться коли-небудь відмовитися від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки", - зазначив він.


Президент Естонії нагадав, що Росія порушила всі міжнародні угоди, які забороняють військову агресію, ще в 2008 році, ввівши війська в Грузію.


"Ми дозволили акт агресії проти Грузії і нічого не зробили, крім заяв у дусі "мир, любов, Вудсток", - сказав Ільвес.


Ільвес наголосив, що Володимир Путін і Дмитро Медведєв у 2009 році відкрито заявляли, що розв'язали війну проти Грузії, щоб вона не вступила в НАТО. Тепер Росія зробила те ж саме з Україною через її бажання підписати угоду про асоціацію з ЄС.


"Угода про асоціацію пропонує програму обміну досвідом за принципом учень/вчитель. Ще вона трохи пом'якшує митні збори. Але це навряд чи можна назвати "трансатлантичним імперіалізмом", який загрожує Росії", - сказав Ільвес.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4043. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект