НОВИНИ

20.07.2005 | Оприлюднено звіт Пентагону про військову могутність Китаю
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Військова могутність Китаю становить  потенційну загрозу країнам регіону і щороку модернізується з допомогою Росії. Про це йдеться у щорічному звіті Пентагону, оприлюдненому у вівторок на сайті головного війського відомства США. 

У звіті “Військова могутність КНР” йдеться про сучасний стан і  основні тенденції розвитку військово-оборонної галузі Китайської Народної Республіки, зокрема в контексті азіатської регіональної геополітики та американських зовнішньополітичних пріоритетів.

“Попри те, що здатність Китаю переносити військову могутність за межі своїх кордонів залишається нині поміркованою, збройні сили  цієї країни активно модернізуються і можуть становити значну загрозу  балансу військових сил у регіоні”, - підкреслюють американські аналітики.

І якщо ця тенденція зберігатиметься протягом тривалого часу, то, за висновками Пентагону, китайська армія згодом буде здатною проводити в Азії найрізноманітніші військові операції, наслідки яких складно передбачити.

У звіті також відзначається помітне розширення військової співпраці Китаю з Росією. За даними Пентагону, щорічно КНР отримує від Російської Федерації озброєнь на суму близько трьох мільярдів доларів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект