НОВИНИ

20.07.2005 | ЄС готовий надати фінансову допомогу Україні для облаштування українсько-молдовського кордону
Джерело - ProEUROPA

Європейський Союз висловлює готовність надати фінансову допомогу Україні для облаштування українсько-молдовського кордону.
 
Про це йдеться в листі Генерального Секретаря Ради Європейського Союзу, Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав´єра Солани, а також президента Європейської Комісії Мануеля Баррозо, переданого сьогодні Президенту України Віктору Ющенку в ході зустрічі з Х.Соланою.
 
Як повідомили в прес-службі Х.Солани, 2 червня В.Ющенко звернувся з листом до Європейського Союзу, в якому він просив допомоги ЄС для створення міжнародного митного контролю на україно-молдовському кордоні і ефективного механізму моніторингу кордону, також він просив підтримки ЄС по демаркації українсько-молдовського кордону і модернізації контрольно-пропускних пунктів.
 
"Ми раді повідомити вам, що ЄС позитивно відповідає на ваше прохання, ми гаряче вітаємо ваше політичне зобов´язання щодо вирішення проблем, пов´язаних з цим кордоном і ми впевнені, що залучення ЄС до цього процесу зробить значний внесок у вирішенні цих проблем", - наголошується в листі.
 
В листі також говориться, що для більш ефективного реагування ЄС на прохання Президента України В.Ющенка, а також президента Молдови Володимира Вороніна ЄС збирається направити місію експертів, які на місці вивчать ситуацію у прикордонній зоні і підготовлять проект участі ЄС. Очолить місію спеціальний представник ЄС в Молдові Адріан Якобович.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект