НОВИНИ

08.12.2014 | "Газпром" змінить стратегію на європейському газовому ринку
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Російський газовий концерн "Газпром" не має наміру повертатися до проекту "Південний потік", що передбачав спорудження газогону по дну Чорного моря, аби в обхід України з'єднати російську та європейську газотранспортні мережі. Про це заявив глава правління російського газового гіганта Олексій Міллер у суботу, 6 грудня, в інтерв’ю ведучому телепрограми "Вести в субботу" Сергію Брилеву, повідомляє інформагенція "Інтерфакс".


Росіяни планують зміну стратегії газопостачання до Європи


За словами Міллера, "Газпром" вирішив відмовитись від моделі постачання газу в Європу, що мала місце досі, повідомляє агенція dpa. Якщо раніше росіяни намагалися орієнтуватися на "поставки кінцевому споживачеві на європейському ринку", то тепер європейським компаніям доведеться самотужки перейматись доставкою газу споживачеві. Міллер наголосив, що відтепер його компанія працює над новим проектом, що має заступити "Південний потік". Йдеться про спорудження підводного газогону від Росії до узбережжя Туреччини, що теж має пролягти по дну Чорного моря. Тож "європейським партнерам "Газпрому" доведеться самим перейматися тим, як доправити газ від кордону Туреччини до своїх споживачів", - зазначив Міллер.


Головний менеджер російського енергоконцерну запевнив, що відмова від реалізації проекту "Південний потік" не призведе до суттєвих фінансових втрат для "Газпрому", адже досі гроші вкладалися переважно у розбудову газотранспортної інфраструктури на території півдня Росії. Тож вони ще стануть у пригоді під час реалізації нового проекту, додав Міллер.


"Газпрому" доведеться списати колосальні суми


Утім, Агентство газової інформації (АГІ), посилаючись на власні анонімні джерела в "Газпромі" повідомило, що компанії, ймовірно, доведеться списати близько одного мільярда доларів витрат на підготовчу фазу для спорудження газопроводу "Південний потік". Досі "Газпром" витратив на фінансування газопроводу за межами РФ близько 4,7 мільярда доларів, а проект зупинили незадовго до початку будівельних робіт. Труби, що вже закупили та заготували на російському та болгарському узбережжі, зможуть використати для спорудження нового газогону до Туреччини. Однак "Газпром" ще має залагодити чимало питань з компаніями-підрядниками, як от з італійською Saipem, контракт з якою складав понад два мільярди доларів, йдеться у повідомленні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект