НОВИНИ

03.12.2014 | Штати можуть відмовитися від російських ракетних двигунів
Джерело - УКРІНФОРМ

США можуть припинити закуповувати російські двигуни РД-180, що використовуються на американських ракетах Atlas V.


Про це повідомляє DW з посиланням на спеціалізоване американське видання Space News.


За його даними, в законопроект про асигнування на військові потреби в 2015 фінансовому році внесена поправка, яка запропонована сенатором Джоном Маккейном, забороняє Пентагону подовжувати існуючі або укладати нові угоди з компаніями, що здійснюють космічні запуски і використовують російські двигуни.


Ракета Atlas V з двигуном РД-180 використовується для виведення на орбіту як цивільних об'єктів, так і військових супутників, що запускаються на замовлення Пентагону. У законопроект також внесено вимогу до міністерства оборони США: розробити заміну російському двигуну до 2019 року. Тільки у 2015 році на ці цілі буде виділено 220 мільйонів доларів. Очікується, що Палата представників Конгресу США проведе голосування щодо законопроекту про асигнування на військові потреби вже на початку грудня. Сенат може проголосувати до середини грудня.


Маршові рідинні двигуни РД-180 робляться в НВО "Енергомаш" в підмосковних Хімках. За угодою, укладеною в 1996 році, Росія зобов'язалася у рамках контракту поставити в США 50 двигунів РД-180 і ще 51 - в якості додаткової опції. На сьогодні вже поставлено більш як 60 двигунів, ціна кожного з яких сягає 15 мільйонів доларів. Рада безпеки РФ в якості відповіді на американські санкції розглядала питання про припинення поставок в США двигунів РД-180.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект