НОВИНИ

19.07.2005 | Естонія хоче спростити візи для колишнього СРСР
Джерело - Українська служба ВВС

Естонія має намір лібералізувати візовий режим, зокрема для колишніх радянських країн, щою привабити якомога більше туристів.


Критики твердять, що попри економічні вигоди, такий крок може призвести до зниження рівня безпеки в країні та збільшення напливу нелегальних мігрантів.

Рішення про надання візи буде прийматися на основі вивчення даних особи, що бажає відвідати Естонію, та її інтерв’ю з працівником естонського консульства.

За словами віце-канцлера внутрішніх справ Естонії Калева Тімберга, усунення проміжної ланки в особі того, хто запрошує, послабить контроль держави за перебуванням іноземців та може привести до зменшення рівня безпеки в країні.

Проте, на його думку, малоймовірно, що це збільшить загрозу з боку терористів, які при бажанні проникнути в країну знайдуть для цього і інші способи.

Більш реальний ризик існує з боку нелегальних мігрантів з країн пострадянського простору, які захочуть залишитись в Естонії.

Естонський туризм багато втрачає від складної процедури отримання естонської візи, і велике число туристів, серед яких є особливо багато російських, змушене надавати перевагу іншим країнам.

Громадяни України наразі можуть скористатися пільговим режимом і до 1 вересня цього року відвідати Естонію за безкоштовною візою.

Для надання проекту статусу закону необхідне ще схвалення естонського парламенту, що може статися восени.

Естонія має безвізовий режим з ЄС, США, Канадою та деякими іншими країнами.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект