НОВИНИ

18.07.2005 | Івченко таки знайшов компроміс з "Газпромом"
Джерело - Українська правда

ВАТ "Газпром", НАК "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго АГ" підписали в неділю пакет документів про "повне і остаточне" врегулювання проблеми 7,8 млрд. куб. м російського газу, що знаходиться в ПСГ України.

Про це говориться в спільному прес-релізі "Газпрому" й "Нафтогазу", розповсюдженому в неділю.

Відповідно до підписаних документів, НАК "Нафтогаз України" передано 2,55 млрд. куб. м газу в рахунок часткової оплати послуг по транзиту російського газу в 2005 році.

При цьому транзит російського газу через територію України буде збільшений на 8 млрд. куб. м в 2005 році та на 8-11,5 млрд. куб. м в 2006 році в порівнянні з раніше запланованими об'ємами.

Згідно з документами, ВАТ "Газпром" реалізовувало 5,25 млрд. куб. м російського газу, що знаходиться в ПСГ України, компанії "РосУкрЕнерго". НАК "Нафтогаз України" забезпечить в 2005-2006 рр. відбір з ПСГ України і передачу компанії "РосУкрЕнерго" 5,25 млрд. куб. м газу.

"За підсумкаvми підписання сторони констатували, що документи підписані на взаємовигідних ринкових умовах і є основою для розвитку співпраці на перспективу", - говориться в прес-релізі.

У той же час заступник голови правління "Газпрому", генеральний директор ТОВ "Газекспорт" Олександр Медведєв заявив, що "конфлікт навколо 7,8 млрд. куб. м російського газу в ПСГ України повністю вичерпаний".

"Завдяки зарахуванню газу й збільшенню транзиту Україна зможе вирішити проблему дефіциту газового балансу. Отже, Україна зацікавлена в безумовному виконанні зобов'язань по додатковому транзиту", - цитує "Інтерфакс-Україна" коментар Медведєва, розповсюджений у неділю.

"А це, у свою чергу, дає нам тверду впевненість в одержанні істотного додаткового валютного виторгу", - підкреслив заступник голови правління "Газпрому".

За його словами, ВАТ "Газпром" також одержить близько 800 млн. доларів додаткового валютного виторгу від продажу газу з ПСГ України компанії "РосУкрЕнерго" за ринковою ціною.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 97. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект