НОВИНИ

26.07.2004 | Президент Леонід Кучма відмовився від прагнення до членства в ЄС та НАТО?
Джерело - Українські новини

Президент Леонід Кучма виключив вступ у НАТО і Європейський Союз як кінцеву мету політики євроатлантичної і європейської інтеграції з положень Воєнної доктрини.

Про це сказано в указі Президента "Про рішення Ради національної безпеки й оборони від 6 липня "Про подальший розвиток відносин з НАТО з урахуванням результатів засідання комісії Україна-НАТО на вищому рівні 29 червня 2005 року" від 15 липня, текст якого мають Українські Новини.

Кучма замінив пункт положення Воєнної доктрини про умови забезпечення військової безпеки, де однією з умов називалось проведення політики євроатлантичної інтеграції, кінцевою метою якої є вступ у НАТО, як основи загальноєвропейської системи безпеки.

У новій редакції доктрини це формулювання скорочене до проведення політики євроатлантичної інтеграції.

"Умови забезпечення воєнної безпеки України - зміцнення довіри між країнами, послідовне зниження загрози використання військової сили, проведення політики євроатлантичної інтеграції", - сказано в доктрині.

Кучма також змінив пункт Воєнної доктрини, де сказано про те, що Україна готується до повноправного членства в НАТО і ЄС.

Спочатку в доктрині говорилось, що національні інтереси України обумовлюють істотне поглиблення відносин з НАТО і ЄС, а виходячи з того, що обидві ці організації - гаранти безпеки і стабільності в Європі, Україна готується до повноправного членства в них.

У новій редакції, яка зроблена Президентом, скорочене формулювання "готується до повноправного членства в цих організаціях".

Пункт про те, що активізація євроатлантичної інтеграції з орієнтацією на вступ у НАТО належить до пріоритетів зовнішньої і внутрішньої політики України, викладений без формулювання про вступ у НАТО.

Такі зміни до Воєнної доктрини внесені з урахуванням результатів засідання комісії Україна - НАТО на вищому рівні, яка пройшла наприкінці червня в рамках саміту НАТО в Стамбулі (Туреччина).

Такі зміни також враховують мету й завдання євроатлантичної політики України на нинішньому етапі.

Як повідомляло агентство, у середині червня Кучма затвердив нову Воєнну доктрину України.

Цей документ Україна представляла на комісії Україна-НАТО.

Після комісії Кучма заявив, що Україна не готова вступити в НАТО.

Після саміту Україна-ЄС у липні Кучма сказав, що Україна не готова до членства й у цій організації.

 

Показово, що текст Указу, підписаного 11 днів тому, оприлюднено лише сьогодні, в день приїзду в Україну президента Росії В.В.Путіна| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект