НОВИНИ

15.07.2005 | Австро-угорський тиждень глави української дипломатії
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У четвер завершився дводенний офіційний візит міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Угорщини. В Будапешті він підписав домовленість між керівниками міністерств закордонних справ України та Угорщини про проведення серії консультацій між цими відомствами до кінця поточного року з питань підготовки до вступу в ЄС.



Борис Тарасюк зустрівся в Будапешті з представниками української меншини в Угорщині, передавши їм вітання від президента України Віктора Ющенка. Український міністр розповів про те, як нова українська влада будує контакти з закордонними українцями. Замість розформованого комітету з питань нацменшин координаційною роботою, за словами пана Тарасюка, займається віднині окремий підрозділ МЗС України:


“Звичайно, ми будемо не самі займатися цією діяльністю. Багато обов’язків буде покладено на Міністерство культури на чолі з Оксаною Білозір. Ми якраз відпрацьовуємо нашу взаємодію. Президент Ющенко особисто дуже переймається питаннями допомоги українській діаспорі. У зв’язку з цим він дав доручення розробити концепцію облаштування Українських інформаційно-культурних центрів.


Зараз ми працюємо над укладенням угоди з Молдовою, і найближчим часом там буде відкрито таку установу, у тому числі й у Придністров’ї, де мешкає 300 тис. українців, з них 60 тис. мають українське громадянство. Працюємо ми над створенням таких УІКЦ і в інших країнах.


Взагалі налагодження тісних зв’язків з українськими громадами за кордоном віднині стає державною політикою. Оскільки багато українських громадян виїхали за кордон ( за неофіційними джерелами від трьох до семи мільйонів осіб) і значна частина з них має нелегальний статус, але працює в цих країнах. Ми ухвалили рішення про створення Центру допомоги українським громадянам за кордоном”.


Крім угорської столиці, Борис Тарасюк побував цими днями також у Відні, куди супроводжував президента Віктора Ющенка в перебігу його офіційного візиту до Австрії. 13 липня глава української дипломатії розпочав офіційну поїздку в Угорщину.


Важливим моментом під час його зустрічей з високими посадовими особами Угорської Республіки стало підписання домовленості з міністром закордонних справ Ференцем Шомоді про євроінтеграційні консультації. Угорщина пропонує Україні скористатися з її досвіду переговорів з європейськими структурами, щоб прискорити процес вступу сусідньої держави до Євросоюзу.


Серед переданих українській делегації документів, вартих уваги, фігурує проект домовленості про візовий режим між Україною та ЄС, опрацьований з урахуванням точки зору офіційного Будапешта.


З приводу приєднання Угорщини до шенгенської зони у 2007 році Борис Тарасюк зазначив, що Україна планує укласти з Угорською Республікою нову візову угоду, яка жодним чином не стане гіршою за попередню і не відіб’ється негативно на поїздках громадян двох країн. Нагадаю: зараз між Угорщиною та Україною діє угода про безкоштовний візовий режим.


Слід так само згадати й угорські доповнення до положень Ніредьгазької ініціативи, програмного документа, покликаного сприяти демократизації українських суспільних інституцій - з участю і фінансуванням європейських партнерів тощо.


Міністр закордонних справ Угорщини Ференц Шомоді, підбиваючи підсумки переговорів з українським колегою, зазначив, що сторони досягли солідних результатів щодо спільного інвестування в економіку двох країн і окремо - в сфері товарообігу, який сягає 1 млрд. 400 млн. дол. США. Для порівняння: спільна торгівля між Україною, Австрією та Словаччиною характеризується набагато скромнішими показниками.


Угорські партнери задоволені й міжурядовим діалогом щодо стану угорської нацменшини в Україні, а також прикордонною співпрацею. Ці та інші питання часто розглядаються партнерами на засіданнях міжурядових комісій. Інтенсивність таких зустрічей, за свідченням сторін, задовольняє обох учасників переговорного процесу. Більше того, у Будапешт на осінь заплановані офіційні поїздки президента і прем’єр-міністра України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8486. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект