НОВИНИ

11.11.2014 | Історичний візит прем’єра Албанії до Сербії завершився скандалом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Глави урядів Сербії та Албанії під час історичного візиту албанського прем'єра до Белграді у понеділок, 10 листопада, не змогли відкласти убік емоції та скористатися шансом на примирення. Прем’єр-міністр Албанії відвідав Сербію уперше за 68 років - Еді Рама провів у Белграді зустріч зі своїм сербським колегою Олександром Вучічем. Вони збиралися зосередитися на євроінтеграційних прагненнях обох країн, проте не змогли оминути питання Косова.

Під час спільної прес-конференції Рама назвав незалежність Косова "реальністю". "Чим раніше вона буде визнана, тим раніше ми зможемо рухатися далі", - сказав він. Ці слова викликали роздратування у Вучіча. "Я не чекав цієї провокації. Який стосунок Албанія має до Косова? Косово - це не частина Албанії і ніколи такою не буде. Реальність така, що Косово - це частина Сербії", - наголосив Вучіч, повідомляє інформаційне агентство AP.

Дражливе питання

"Це мій обов’язок, зупиняти будь-кого, хто намагається принизити Сербію", - зауважив Олександр Вучіч. Цей конфлікт трапився попри те, що візит планувалося використати для зниження напруги між країнами. Так, Еді Рама напередодні своєї поїздки до Белграда сказав, що сторонам потрібно почати з чистого аркуша. Це необхідно "для кращого майбутнього наших народів", зазначав Рама. Албанський політик також закликав "залишити в минулому все те, що (…) спричинило конфлікти та кровопролиття", - наводить його слова агенція dpa.

Нагадаємо, що зростання напруги між країнами спричинили події під час футбольного матчу між обома збірними у Белграді 14 жовтня. Тоді над полем з’явився безпілотний літальний апарат з прикріпленою до нього картою так званої Великої Албанії, на якій до її складу включені Косово, частини Сербії, Македонії, Чорногорії та Греції. Поява прапора стала сигналом для агресивно налаштованих сербських уболівальників, які увірвалися на футбольне поле та напали на албанських гравців.

Косово в односторонньому порядку оголосило свою незалежність від Сербії у 2008 році, із того часу його визнали понад 100 держав світу, серед них 23 країни ЄС. Белград не визнає суверенітету своєї колишньої провінції, проте сприймає її незалежність як існуючу "реальність", саме формулювання вживають сербські політики.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект