НОВИНИ

15.07.2005 | "Нафтогаз" звинувачує російську владу в політичних спекуляціях
Джерело - Korespondent

Заяви російської влади про розкрадання Україною російського газу - "політичні спекуляції, у яких немає ні грама правди", сказав Микола Гончарук, член правління, керівник департаменту ресурсів нафти і газу НАК "Нафтогаз України", передає Інтерфакс-Україна.

Це "винятково політичні спекуляції, у яких немає ні грама правди", - заявив він у інтерв’ю українському виданню "Экономические известия".

"Як людина, що безпосередньо відповідає в "Нафтогазі України" за баланс природного газу, з усією відповідальністю кажу вам - цей газ ніхто не крав, він є в наявності. І це підтверджено документально", - наголосив він.

Представник "Нафтогазу України" пояснив, що закачуючи російський газ у підземні газосховища України, його щомісяця декларували в митних органах, і російських, і українських. По закінченню місяця накачування представники "Нафтогазу" і "Газпрому" підписували акти звірення про наявність відповідних обсягів газу в сховищах. Після завершення сезону забору (завершення опалювального сезону в середині квітня, - ред.) підписували щорічний акт звірення.

Микола Гончарук повідомив, що після забору газу в сезоні 2001-2002 р. запаси російського газу в сховищах України, відповідно до підписаних "Газпромом" актів звірення, сягали 3,34 млрд. куб. м, після сезону 2002-2003 р. - 4,03 млрд. куб. м., після сезону 2003-2004 р. - 7,79 млрд. куб. м.

Він зазначив, що "Нафтогаз" у квітні 2005 року передав "Газпрому" всі необхідні документи, що підтверджують наявність у сховищах України належних російській компанії 7,792 млрд. куб. м. газу, а також підписаний зі свого боку акт звірення про наявність відповідних обсягів газу в сховищах після завершення сезону 2004-2005 р.

"Однак, на наш подив, "зворотного підпису" від керівництва "Газпрому" на акті звірення ми не отримали. А потім виник скандал. На рівному місці виник - пізніше наявність газу в ПГС підтвердили самі росіяни", - сказав Гончарук.

Він зазначив, що "Газпром" 14 червня підписав два акти звірення, що підтверджують наявність в українських сховищах належних російській компанії 7,792 млрд. куб. м. газу.

"Газпром" не може зарахувати 7,8 млрд. кубометрів газу

Російська компанія "Газпром" не може зарахувати 7,8 млрд. куб. м. належного їй газу, що міститься в підземних газосховищах України в рахунок сплати за транзитні послуги, оскільки це не передбачено наявними договорами.

"Це зробити практично неможливо, тому що треба змінювати всю наявну правову базу", - заявив Микола Гончарук, член правління, керівник департаменту нафти і газу національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в інтерв’ю українському виданню " Экономические известия ".

Голова департаменту "Нафтогазу" процитував контракт, укладений між НАК і "Газпромом" 1 липня 2002 року про обсяги й умови закачування природного газу в сховищах, збереження, добору і його транспортування на період до 2013 року.

"Газ, закачаний у ПГС, використовують для забезпечення надійності експортних постачань "Газпрому" у європейські країни в осінньо-зимовий період", - сказав він. Гончарук додав, що газ із ПГС, відповідно до контракту, також можна використовувати для компенсації відхилень добових обсягів прокачування газу на експорт від середньодобового їхнього значення більше ніж на 5%, а по газовимірювальній станції (ГВС) "Ужгород" - більше ніж на 3%.

Додаткова угода не передбачає використання газу, забраного зі сховищ, для сплати за транзитні послуги, наголосив керівник департаменту нафти і газу.

Микола Гончарук зазначив, що газ забирають зі сховищ за запитом "Газпрому". Цей запит має бути в межах добових обсягів, обумовлених додатковими до контракту угодами, які підписують щороку.

Представник "Нафтогазу" сказав, що "Газпром" від початку поточного року подав низку запитів на забір газу зі сховищ, які українська сторона не виконала, тому що вони не відповідали умовам чинних договорів.

Гончарук зазначив, що додатковою угодою на 2004-2005 роки передбачено, що в четвертому кварталі 2004 року зі сховищ України "Газпром" може забрати не більше ніж 1,75 млрд. куб. м. газу, стільки само й у першому кварталі 2005 року. До того ж,  забір газу на користь російської компанії має відбуватися рівномірно протягом кварталу, наголосив керівник департаменту.

На питання про те, як він може прокоментувати вимогу "Газпрому" викупити 7,8 млрд. куб. газу, що міститься в українських сховищах, Микола Гончарук відповів: "Як політичну. По-перше, викуп не передбачено договорами. По-друге, якщо росіяни підуть на цей варіант, у них за півтора роки газу в ПГС не залишиться. Але річ у тім, що "Газпрому", як показує практика, треба мати мінімум 1,5-2 млрд. куб. м. газу в сховищах України для гарантованих постачань у Європу".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2811. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект