НОВИНИ

05.11.2014 | Польща затвердила нову стратегію нацбезпеки
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Польщі Броніслав Коморовський затвердив у середу нову стратегію національної безпеки країни.


Президент Польщі Броніслав Коморовський


Церемонія підписання документа за участю міністра національної оборони Польщі Томаша Сємоняка і голови Бюро національної безпеки країни Станіслава Козєя відбулася у президентському палаці, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.


"Це - важливий документ, що визначає зміни і напрями дій, які є важливими з точку зору ситуації, в якій ми опинилися як країна і народ, з огляду на зміни в середовищі безпеки на схід від Польщі, НАТО і ЄС", - заявив Коморовський.


За його словами, Польща робить висновки з негативних змін на сході, де з'явилася зона нестабільності, і розуміє, що це може мати довготривалий характер.


У документі, зокрема, визнано, що безпека Європи визначатиметься чотирма основними чинниками: ЄС, НАТО, стратегічною присутністю США в Європі та відносинами з Росією.


Стратегія визначає три основні пріоритети політики безпеки Польщі. Перший з них передбачає зміцнення національних оборонних можливостей Польщі з особливим врахуванням сфер безпеки, де залучення союзників може бути ускладнено. У рамках цього пріоритету Польща, насамперед, концентруватиме зусилля на гарантуванні безпеки своїм громадянам і території країни.


Другий пріоритет включає зміцнення союзницьких зобов'язань щодо колективної оборони НАТО, розвиток спільної політики безпеки й оборони ЄС, а також зміцнення стратегічного партнерства зі США та іншими країнами регіону. У відносинах з РФ важливим буде вирішення складних питань в рамках міжнародного права.


Третім пріоритетом є участь Варшави в діяльності міжнародної спільноти для протидії новим джерелам загрози, а також реагування на існуючі конфлікти і протидія їх поширенню. У цьому контексті необхідним називається зміцнення ООН, перегляд міжнародних норм, що регулюють сферу контролю за озброєнням, а також посилення ролі ОБСЄ.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4676. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект