НОВИНИ

14.07.2005 | Польща псує імідж Росії
Джерело - ProEUROPA

Польща та Прибалтійські держави псують імідж Росії на Заході. Так думають росіяни, котрі у вівторок в Москві дискутували про імідж країни в світі.
 
Як пише Gazeta Wyborcza, посилаючись на російські медіа, на зібрані, в котрому взяли участь голова Ради Федерації Сергі Миронов, міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр культури Александр Соколов, директор федеральної агенції з справ засобів масової інформації, а також єдині представники медіа - гендиректор інформаційної агенції ІТАР-ТАСС Віталій Ігнатенко й віце-глава правління "РІА-новин" Олександр Бабінський, - обговорювали способи покращення іміджу Росії на Заході.
 
Там же презентовано "таємну доповідь", де відзначено причини негативного сприйняття Росії в Західних країнах.
 
Серед них, на переконання авторів документу, визначальну роль відіграє небажання західного світу визнати суверенність та важливість російської держави, котра стає все більш незалежною та економічно потужною країною.
 
"У світі є люди, політичні угруповання і, навіть правителі деяких держав, які в найближчій перспективі не відмовляться від антиросійської риторики", - сказано в доповіді.
 
"Вони не сприймають факту існування Росії, як незалежної держави. Для інших антиросійські настрої є прикриттям для конкретних прагматичних інтересів", - вважають автори документу.
 
Винними в такому не занадто сприятливому для росіян стані справ документотворці назвали Польщу та Прибалтійські держави. "Їх вступ до Європейського союзу та НАТО не підвищило рівня життя, а нинішня антиросійська компанія має на меті відсунути на другий план власні суспільні, політичні та економічні проблеми", - йдеться в рапорті.
 
Миронов заявив журналістам, що держава повинна дбати про свій імідж, зауваживши, що донині в Росії немає структури, яка б займалася його "пропагандою" (позитивного, очевидно, мав на не озвученій думці глава Ради Федерації).
 
Він також відзначив, що за позитивне ставлення до Росії повинні дбати усі росіяни.
 
В іншому випадку, на його переконання, цим займуться інші люди, котрі - певен Миронов - черпають інформацію про Росію з "помийної ями - інтернету" й отримують виключно негативний імідж, який потім, в тому, числі поширюють вітчизнянні медіа, коли передруковують матеріали західних газет.
Росія - прогнозує "Комсомольської правди" - планує покращувати свій імідж, в тому числі, завдяки керівництву у "Великий вісімці" та Комітеті міністрів Ради Європи, які країна очолить в 2006 році.
 
Gazeta Wyborcza відзначає, що Кремль кілька років говорить про необхідність покращення російського іміджу в світі, одначе до цього часу мало реалізував конкретних проектів.
 
З осені 2005 року почне працювати цілодобовий канал англійською мовою Russia Today, на запуск якого з бюджету направлено 30 мільйонів доларів - власне стільки (більш-менш) щорічно витрачала Москва на популяризацію Росії.
 
Стосунки Росії з Польщею та Прибалтійськими державами погіршилося через різне бачення історії після Другої світової війни. Москва вважає, що ці країни отримали можливість вільно розвиватися, а вони - що фашистська окупація змінилася на радянську.
 
Крім цього, поляки та прибалти найчастіше і найгостріше критикують росіян за порушення прав людини у Чечні та "дрейф" від демократичних стандартів до диктатури.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7500. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект