НОВИНИ

14.07.2005 | Росія: Статус Тузли залишається невизначеним
Джерело - Korespondent

МЗС Російської Федерації заявило, що правовий статус острова Коса Тузла в Керченській протоці залишається невизначеним до остаточного встановлення морського кордону між Україною і Росією.

Так у російському зовнішньополітичному відомстві прокоментували заяву МЗС України про те, що Росія визнала, що острів Коса Тузла і води навколо нього належать Україні.

У російському МЗС наголосили, що між Росією й Україною немає територіальних спорів, а тривають переговори про проведення державного кордону в Азовському морі й про узгодження позицій щодо Керченської протоки.

"Позиція Російської Федерації полягає в тому, що Керченська протока повинна залишатися в спільному використанні, а кордон може проходити, наприклад, крайкою берега. Вирішення питання про статус острова Тузла можливе, на наш погляд, у межах запропонованої концепції", - сказано в заяві.

На думку російських дипломатів, "досягнення остаточної домовленості ускладнюється тим, що Україна наполягає на необхідності визнати нібито наявний адміністративний кордон між РСФСР і УРСР в акваторії Керченської протоки".

Російська сторона, у свою чергу, вважає, що "такого кордону відповідно до  радянського законодавства не було і бути не могло".

"До врегулювання всього комплексу проблем розмежування в Азовському і Чорному морях і Керченській протоці, зрозуміло, залишається невизначеним і правовий статус острова Тузла, хоча на цей час юрисдикція над цією територією здійснюється Україною", - підсумовує МЗС Росії.

У заяві також міститься побажання до української сторони враховувати "делікатний характер переговорів з прикордонних питань" й утримуватися від будь-яких односторонніх публічних заяв, оскільки вони "навряд чи сприятимуть прогресу" переговорів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7107. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект