НОВИНИ

14.07.2005 | Ющенко розраховує на 1,2-1,5 млрд. євро австрійських інвестицій в Україну
Джерело - Korespondent

Президент Віктор Ющенко заявив, що підсумком його візиту до Австрії можуть стати інвестиції в Україну в розмірі 1,2-1,5 млрд. євро.

"Я очікую, що в межах цього візиту загалом ми обговорили можливість інвестицій, що становитимуть близько 1,2-1,5 млрд. євро. Це непогані очікування, і зараз українська сторона, законодавча влада забезпечить відповідні зрозумілі і чіткі принципи роботи", - сказав Президент України на прес-конференції в середу, 13 липня, у Відні.

Він наголосив, що під час зустрічі з діловими колами Австрії відбулися "дуже плідні й інтенсивні переговори". "Переговори з діловими колами відбулися в прекрасній атмосфері, є повна довіра до України, є повне бажання прийти в Україну. Це конструктивне питання, є конструктивна позиція", - сказав глава української держави.

Віктор Ющенко зазначив, що під час переговорів він доніс до австрійських бізнесменів інформацію про те, що в Україні існує "унікальний інвестиційний майданчик", сприятливий для бізнесу. Зокрема, за останні 5 місяців владі вдалося досягти політичної, економічної, а також соціальної стабільності, що буде сприятливим для інвесторів.

У середу, 13 липня, Віктор Ющенко у Відні зустрівся з представниками ділових кіл Республіки Австрія.

Під час зустрічі Президент України ознайомив австрійських бізнесменів зі своїм баченням нинішньої економічної ситуації в Україні. За його прогнозами, цього року рівень інфляції в Україні становитиме близько 7%, що, на думку глави держави, є гарним показником для країн Східної Європи. Зараз, за його словами, валютні резерви НБУ складають 13 млрд. доларів, причому 4 млрд. з них накопичені протягом останніх місяців.

Віктор Ющенко наголосив, що політична і макроекономічна стабільність в Україні повинні сприяти залученню інвестицій і закликав представників австрійського бізнесу до співробітництва в цій сфері.

Президент заявив, що українська влада зацікавлена в приході інвесторів у туристичну інфраструктуру, будівництво, сільське господарство, деревообробну промисловість, у сферу високих технологій,  літако- і ракетобудування й інші.

Глава української держави повідомив, що при Президенті буде створена спеціальна українсько-австрійська комісія, що займатиметься питаннями залучення інвестицій.

Крім того, під час зустрічі Віктор Ющенко відзначив наявний сьогодні інтерес ділових кіл Австрії до банківської сфери України. У цьому контексті він не виключив реалізації такого значного проекту, як купівля "Райффайзенбанком" одного з найбільших українських банків "Аваль".

Кажучи про розвиток сфери туризму, український лідер повідомив представникам ділових кіл Австрії, що в Україні буде прийняте "єдине комплексне рішення" з відведення земельних ділянок під будівництво готелів. За словами Президента, зараз на стадії опрацювання і розрахунків перебуває концепція, необхідна для розвитку готельного сервісу. Віктор  Ющенко також не виключив, що Україна найближчим часом зможе стати членом Європейської комісії з туризму, а це, безперечно, сприятиме розвитку туристичної сфери.

Український Президент також торкнувся теми скасування в Україні пільг для вільних економічних зон, визнавши, що для багатьох інвесторів таке рішення, прийняте посередині року, стало відчутним ударом. Віктор Ющенко зазначив, що ця ситуація буде виправлятися шляхом запровадження компенсаторних механізмів. Він також не виключив прийняття рішення про поновлення через бюджет 2006 року діяльності кількох вільних економічних зон.

"Однак це стане можливим лише після детального аналізу ситуації щодо кожної з вільних економічних зон, оскільки їхнє поновлення реальне лише за умови усунення тих негативних моментів, які мали місце в роботі раніше", - сказав Віктор Ющенко.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6972. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект