НОВИНИ

22.10.2014 | Президент Польщі став на захист Сікорського
Джерело - УКРІНФОРМ

Усі звинувачення польської опозиції з приводу того, що нинішня польська влада кинула Україну на поталу Росії, є нонсенсом, вважає президент Польщі Броніслав Коморовський.


Про це він заявив у середу, коментуючи ситуацію навколо заяв екс-глави польського МЗС Радослава Сікорського про те, що Путін ще в 2008 році пропонував главі польського уряду Дональду Туску поділити Україну, повідомляє кореспондент Укрінформу в РП.


«Це якийсь нонсенс, повний нонсенс. Ніколи раніше, як упродовж останніх років, коли міністром закордонних справ був пан Радослав Сікорський, ніколи не було інтенсивнішої роботи щодо збільшення шансів України в її прагненні до західного світу», - заявив Коморовський.


Водночас він підкреслив, що Україна є потужною країною з народом, якого «ніхто і нікуди на плечах не занесе». «Можна допомагати, але не можна виконати роботу за Україну», - констатував він.


За його словами, згоду ЄС на асоціацію України з Європою отримано завдяки польсько-шведському проекту «Східне партнерство». Водночас провину за те, що раніше не вдалося вирішити долю асоціації Києва і Брюсселя, Коморовський поклав на «внутрішню політику України».


Президент Польщі визнав, що слова Сікорського завдали шкоди польській політиці, але ці втрати не стосуються зовнішньої політики Польщі.


Нагадаємо, нинішній маршалок Сейму Сікорський в інтерв'ю американському журналу Politico, а згодом інтернет-виданню Wyborcza.pl заявив, що ще в 2008 році Путін натякав Туску на можливість розподілу України між Росією і Польщею. Ця заява викликала значний резонанс у ЗМІ і політичному середовищі Польщі, а опозиція звинуватила його у приховуванні важливої для Європи і світу інформації про агресивні плани Путіна і зажадала його відставки. У вівторок Сікорський відмовився від своїх сказаних раніше слів. Він зазначив, що помилився, а в 2008 році не було двосторонньої зустрічі Туск-Путін, під час якої російський лідер нібито запропонував польському прем'єру агресивний план розподілу України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3136. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект