НОВИНИ

13.07.2005 | Німецькі консерватори підтверджують свою позицію щодо відхилення членства Туреччини в ЄС
Джерело - EurActiv

В разі свого обрання німецькі консерватори можуть виключити можливість членства Туреччини в ЄС та можуть зупинити розширення ЄС після приєднання Болгарії та Румунії. Міністр закордонних справ Фішер попередив ХДС щодо "стратегічної помилки".

38-сторінковий виборчий маніфест християнських демократів та християнських соціалістів, який був оприлюднений 11 липня, підтвердив довготривалу позицію, що Туреччині повинно бути запропоновано "привілейоване партнерство" замість повного членства.

Консервативний блок ХДС-ХСС, який очікується виграє вибори у вересні, планує посилити НАТО, покращити стосунки з Вашингтоном та зміцнити військову спроможність ЄС, а також погодитися на прийняття до ЄС тільки Болгарії та Румунії.

Окрім того, блок хоче відкрити переговори про вступ Хорватії, якщо буде встановлено, що Загреб повністю співпрацює з військовим трибуналом в Гаазі. 

Можлива перемога ХДС-ХСС у вересні буде передувати початку переговорів про вступ з Туреччиною, що заплановані на 3 жовтня. Для того, щоб переговори розпочалися вчасно, ЄС повинен мати одноголосну підтримку від усіх 25 країн-членів.

В своєму виступі 9 липня Йошка Фішер попередив ХДС-ХСС, що може бути зроблена стратегічна помилка щодо недопущення Туреччини до ЄС.

 

 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект