НОВИНИ

22.10.2014 | Шведи знайшли замість однієї російської субмарини дві
Джерело - УКРІНФОРМ

Швеція обіцяє застосувати військову силу, якщо буде знайдений новий підводний човен.

Як повідомляє ТСН, підстави для жорсткої заяви глави уряду є, адже зараз йдеться вже не про одну, а дві ймовірні субмарини.

Офіційні особи уникають називати країну, підводний човен якої шукають поблизу Стокгольма. Натомість шведська преса не приховує - полювання ведеться на росіян.

Головнокомандувач збройними силами Швеції заявив, що за останні дні військові отримали багато повідомлень про підозрілі об'єкти. Тому пошукова операція триває. Наближатися до зони пошуку заборонили рибалкам, над її територією заборонені польоти.

Напередодні стало відомо, що шведські військові встановили контакт з кількома підводними об'єктами на схід від фйорду Інгарйо. Зараз там зосереджені значні сили флоту країни. Підозрілі об'єкти лежать на дні, не рухаються на відстані кількасот метрів один від одного. Піднятися на поверхню підводних гостей змусять "із застосуванням зброї, в разі необхідності".

Події в територіальних водах Швеції вже викликали серйозні дискусії, чи не настав час для країни вступити до НАТО. Експерти нагадують, що за останні місяці Росія неодноразово провокувала своїх сусідів - військові літаки кілька разів порушували повітряний простір Швеції та Фінляндії.

Професор Шведського національного коледжу оборони Магнус Крістіанссон припустив, що викрита секретна операції Росії в територіальних водах Швеції є частиною підготовки до можливого конфлікту.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект