НОВИНИ

13.07.2005 | Європейцям відмінять візи в Україну назавжди?
Джерело - ProEUROPA

Міністерство закордонних справ України передасть на розгляд Президента України Віктор Ющенка проект указу про встановлення безвізового режиму для громадян держав-членів Євросоюзу, Швейцарської Конфедерації та Князівства Ліхтенштейн.
 
Про це повідомив журналістам заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков.
 
За його словами, в проекті указу пропонується встановити з 1 вересня безвізовий режим в´їзду, виїзду та транзитного проїзду територією України для громадян ЄС, Швейцарії та Ліхтенштейну, які відвідуватимуть Україну на термін до 90 днів протягом 6 місяців від дати першого в´їзду в Україну.
 
Д.Свистков зазначив, що проект розроблено з метою уніфікації візової політики України до стандартів ЄС та інших високорозвинених країн Європи, реалізації принципу вільного пересування осіб, послуг, товарів.
 
Водночас він зазначив, що українська сторона стурбована затягуванням Європейським Союзом надання мандату Європейській Комісії на ведення переговорів з Україною про лібералізацію візового режиму для певних категорій українських громадян.
 
Д.Свистков висловив сподівання, що мандат буде затверджено Радою міністрів ЄС, і сторони зможуть почати переговори з цієї проблеми, щоб до жовтневого саміту ЄС-Україна отримати конкретний результат.
 
Д.Свистков також зауважив, що в Україні вважають, що ЄС має врахувати при ухваленні рішень громадську думку більшості країн ЄС. “Україна виходить з того, що максимальне спрощення візової процедури між Україною та ЄС сприятиме відміні штучних візових бар´єрів та безперешкодному пересуванню громадян України і ЄС”, - сказав він.
 
Як повідомлялось, згідно з відповідним Указом Президента України В.Ющенка, Україна тимчасово скасовувала візовий режим для громадян ЄС і Швейцарії з 1 травня до 1 вересня цього року.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект