НОВИНИ

13.07.2005 | Більше 20 тисяч пасажирів метро Варшави було евакуйовано через помилковий дзвінок
Джерело - Korespondent

Удень у вівторок, 12 липня, через загрозу вибуху поліцією було евакуйовано більше 20 тисяч пасажирів метро польської столиці Варшави. Після кількох годин пошуків бомби правоохоронні органи заявили, що інформація про підготовку теракту була помилковою.

"Поліція продовжувала пошуки протягом трьох годин і не виявила ніяких бомб", - повідомила представник поліції Польщі Алісіа Хітрек. "Це була помилкова тривога", - наголосила вона.

Роботу метрополітену Варшави, який було зупинено на кілька годин, зараз поновлено.

Алісіа Хітрек заявила, що в поліцію близько 13:00 за місцевим часом (14:00 за київським) надійшов дзвінок від чоловіка, який не представився і повідомив про підготовку вибуху на одній зі станції варшавського метро. Він також сказав, що вибух пролунає через 15 хвилин.

Відразу після цього поліцією і пожежними була проведена екстрена евакуація пасажирів єдиної лінії підземки Варшави, на якій розташовано 16 станцій. Поліцейські із собаками протягом кількох годин шукали бомбу, яку так і не було знайдено. 

"За таких умов, коли п’ять днів тому сталася така трагедія в Лондоні, ми не могли ризикувати", - повідомив мер Варшави Лех Качинський, який особисто віддав розпорядження про евакуацію пасажирів метро. "У нас не було часу думати", - додав він.

Після терактів, які сталися на минулому тижні в британській столиці і забрали життя, щонайменше, 52 осіб, правоохоронні органи Польщі посилили заходи безпеки на автобусних зупинках і залізничних станціях, в аеропортах і столичному метрополітені.

Польща, як і Великобританія, є союзником США в Іраку, де дислоковано близько 1700 польських солдатів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект