НОВИНИ

13.07.2005 | Ющенко скасує візи для канадців і японців
Джерело - Українська правда

Україна найближчим часом має намір ввести безвізовий режим для громадян Канади і Японії.

Про це заявив президент Віктор Ющенко на спільній прес-конференції зі своїм австрійським колегою Хайнцем Фішером у вівторок у Відні.

Він нагадав, що Україна з 1 травня ввела безвізовий режим для громадян ЄС і Швейцарії, і влітку аналогічний крок почала для громадян США.

"Аналогічні кроки планується зробити стосовно Канади і Японії", - сказав Ющенко. "Я впевнений, що це - демонстрація того, що Україна прагне до відкритості і забезпечення ефективних комунікацій на рівні простих громадян", - сказав президент.

Ющенко також нагадав, що Україна звернулася до Євросоюзу з проханням переглянути візовий режим стосовно українських громадян "з погляду його лібералізації", зокрема, для журналістів, студентів, дипломатів, політиків, діячів культури і науки.

"На мій погляд, це політика, що могла б демонструвати нове зближення України і Європи", - сказав Ющенко.

У той же час міністерство закордонних справ України підготувало і в найближчі 2 дні передасть на розгляд президента проект указу про встановлення безвізового режиму для громадян ЄС, Швейцарії і Ліхтенштейну.

Як повідомив журналістам заступник голови прес-служби українського МЗС Дмитро Свистков, цим указом передбачається встановлення з 1 вересня 2005 року безвізового режиму в'їзду/виїзду і транзитного проїзду по території України для громадян ЄС, Швейцарії і Ліхтенштейну, які відвідують Україну на термін до 90 днів протягом 6 місяців від дати першого в'їзду.

Свистков відзначив, що проект указу розроблений з метою уніфікації візової політики України до стандартів ЄС та інших розвинених країн Європи.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект