НОВИНИ

03.10.2014 | Росія наздогнала США за кількістю носіїв ядерної зброї
Джерело - Корреспондент

Росія вперше з початку 21 століття наздогнала Сполучені Штати по числу всіх носіїв ядерних озброєнь, пишуть в п'ятницю, 3 жовтня, Ведомости з посиланням на дані, опубліковані американським Держдепом.


Зрівнятися Росії вдалося як за кількістю носіїв ядерних озброєнь у складі Стратегічних ядерних сил (СЯС), так і за кількістю боєголовок на розгорнутих носіях.


Дані про чисельність ядерних озброєнь були надані Вашингтону Москвою в рамках російсько-американського договору про Стратегічні наступальні озброєння (СНО-3)​​.


СНО-3 враховує розгорнуті носії ядерної зброї? Атомні підводні човни з балістичними ракетами (ПЧАБР), стратегічні бомбардувальники і міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) наземного базування, а також нерозгорнуті носії (зокрема, ракети, вивантажені з субмарин) і боєзаряди на розгорнутих носіях.


Як пояснив керівник проекту Російське ядерне озброєння Павло Подвиг, паритету вдалося досягти завдяки прийняттю на озброєння атомних підводних човнів нового проекту 955, оснащених ракетами Булава з декількома боєзарядами.


У кінці 2014 року до складу ВМФ була включена другий підводний човен цього типу Александр Невский, озброєний 16 ракетами, кожна з яких оснащена шістьма боєголовками.


Крім того, на зміну міжконтинентальним балістичним ракетам Тополь-М з однією боєголовкою прийшли ракети Ярс з трьома боєголовками. Таким чином, на думку експерта, до 2018 року, коли вступлять в силу певні СНО-3 обмеження для обох сторін, паритет між двома країнами збережеться.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект