НОВИНИ

11.07.2005 | Німецькі політики знову сперечаються навколо запровадження суворішого антитерористичного закону
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після терактів у Лондоні дискусія про вживання додаткових заходів безпеки розгорілася і в Німеччині. Консервативна опозиція вказує на недоліки превентивних заходів, які вживалися раніше. Тим часом авіакомпанія Lufhansa заради підвищення безпеки на борту літаків, а також скорочення черг під час реєстрації перед відльотом перевіряє можливісь розміщення на бортових картках біометричних даних пасажирів.


Відразу після того, як стало відомо про серію вибухів у Лондоні, рівень тривоги в Берліні підняли до жовтої позначки – другої з трьох можливих. Серед політиків розгорілася дискусія про вживання додаткових заходів безпеки. Заступник голови фракції блоку ХДС/ХСС у Бундестазі Вольфґанґ Босбах наголосив на доцільності створення спільної антитерористичної бази даних. Міністр внутрішніх справ Баварії Ґюнтер Бекштайн, хоча й не вбачає безпосередньої загрози для Німеччини, але вказує на існування, як він сказав, “абстрактної небезпеки”.

“У погрозах йшлося про те, щоб уряди західних країн вивели свої війська з Афганістану та Іраку. Навіть якщо німецьких військ немає в Іраку, вони присутні в Афганістані. Там наших солдатів навіть більше, ніж британців. Отже, ми теж перебуваємо під прицілом”, - сказав Бекштайн.

Профспілки німецької поліції вказують на існування цілої низки недоліків у системі безпеки, яка нині існує в Німеччині. Правоохоронці - так само, як і консервативна опозиція, - наполягають на ухваленні більш суворого третього пакету антитерористичних законів. Спілка німецьких криміналістів критикує, що після терактів у Нью-Йорку в Німеччині так і не провели ретельної експертизи німецької політики безпеки. Червоно-зелена коаліція відхиляє вимоги про запровадження додаткових антитерористичних законів. Водночас соціал-демократи та “зелені” підтримують ідею ще раз перевірити на ефективність ті заходи, які вже вжито. Говорить берлінський сенатор з внутрішніх питань, представник СДПН Ергард Кертинґ:

“Я вважаю доречним зібратися з моїми співробітниками і поговорити, чи ми вжили всіх необхідних превентивних заходів”.

Поки німецькі політики сперечають навколо додаткових антитерористичних законів, авіакомпанія Lufhansa робить конкретні кроки в напрямку підвищення безпеки на своїх рейсах. Нині відбувається випробування системи, яка дозволяє наносити на бортові картки закодовані в цифровій формі відбитки пальців пасажирів. Це зробить фактично неможливим, щоб на борт літака потрапив незареєстрований пасажир. Критики, однак, побоюються зловживання такою системою з боку організованої злочинності, представники якої можуть знайти шляхи для того, щоб заволодіти відбитками пальців великої кількості громадян.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7641. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект