НОВИНИ

11.07.2005 | Лондон не виключає повторення терактів, а в США рівень тривоги підвищений до "оранжевого"
Джерело - ProEUROPA

У Сполучених Штатах Америки введено підвищені заходи безпеки в метро, автобусах і на приміських електричках. Згідно з прийнятою кольоровою шкалою, рівень терористичної тривоги в країні підвищений до "оранжевого", проте тільки для громадського транспорту. Влада побоюється повторення лондонського теракту.
 
Як передає АР, в метро, автобусах і на приміських потягах збільшено кількість поліцейських патрулів, у тому числі і з собаками, навченими на пошук вибухівки. Додалася кількість правоохоронців на вокзалах і автобусних зупинках. Підвищена увага надається інформації, що надходить від встановлених в громадських місцях камер відеоспостереження.
 
Утім влада не схильна перебільшувати рівень загрози. Як заявив у четвер міністр з національної безпеки Майкл Чертофф, спецслужби не мають у своєму розпорядженні інформації про те, що терористи готують теракт на території Сполучених Штатів. Як він відзначив, влада "відчуває, що, принаймні, на короткий час рівень терористичної тривоги підвищити варто".
 
У четвер вранці в лондонській підземці прогриміли одразу три вибухи: на перегоні між станціями метро Олдгейт Іст і Ліверпуль-стріт, між станціями Рассел-сквер і Кінгс-кросс, на станції Еджвер-роуд і в автобусі на Тавісток-сквер. Пізніше було підірвано ще й автобус.
 
У Лондоні не виключають можливості повторення терактів. Так, глава МВС Великої Британії Чарльз Кларк у п´ятницю в ефірі телеканалу "Скай-Ньюз" заявив: "Нам потрібно максимально враховувати ризик нового удару (терористів), і тому всі наші зусилля сьогодні сфокусовано на виявленні злочинців і притягнення їх до судової відповідальності".
 
Напередодні одне з невідомих раніше угруповань ісламізму в Європі взяло відповідальність за серію терактів в Лондоні, в результаті яких, за останніми даними, загинули 38 чоловік і 700 були поранені.
 
Ч.Кларк сказав, що британська влада зі всією серйозністю віднеслася до цієї заяви ісламізму, передає РІА "Новости".
 
Міністр також відзначив, що ключовим моментом у розслідуванні терактів є вивчення речових доказів, вилучених на місці терактів. "Це необхідно для того, щоб зрозуміти, як бомби було приведено в дію, хто їх заклав, чи були використані мобільні телефони (для підриву вибухового пристрою)", - сказав Ч.Кларк.
 
Мобільний телефон був використаний при здійсненні теракту в Мадриді в 2004 році, в результаті якого загинули близько 200 чоловік.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект