НОВИНИ

24.09.2014 | Новий глава НАТО: Ситуація в Україні стане пріоритетною після мого вступу на посаду
Джерело - ZiK

Таку позицію в інтерв’ю Норвезькому телеграфному бюро висловив колишній глава уряду Норвегії Йенс Столтенберг, який 1 жовтня офіційно займе пост генсека НАТО, змінивши Андерса Фог Расмуссена.


«Повернення до колишнього (формату відносин між РФ і НАТО) не розглядається в якості варіанту, – заявив Столтенберг – Росією було прийнято рішення дотримуватися агресивнішої лінії. Тому ми не можемо, як сподівалися раніше, продовжувати зміцнення партнерства з Росією».


Норвезький політик підкреслив, що ситуація в Україні стане для нього головним пріоритетом після офіційного вступу на посаду.


«На серйозність ситуації, що склалася в Україні, вказує той факт, що військова сила застосовується для зміни кордонів держав. Україна є партнером НАТО і, крім того, межує з державами-членами Альянсу», – сказав він.


За словами нового глави Організації Північноатлантичного договору, на новій посаді стане йому в нагоді досвід, отриманий ним за більш ніж 8 років, протягом яких він обіймав пост голови уряду країни, що межує з Росією і тісно з нею співпрацює.


«Приклад Норвегії, як країни, що є членом НАТО і яка модернізує свої збройні сили, показує, що сила і твердість – необхідні умови для ведення діалогу з РФ. Тут немає протиріччя. Військова міць і впевненість у безпеці держави, яку дає членство в НАТО, необхідні для ведення політичного діалогу», – сказав Столтенберг.


Відповідаючи на ряд питань, що стосуються відносин, які за роки перебування на посту прем’єр-міністра Норвегії склалися у нього з президентом РФ Володимиром Путіним, Столтенберг зауважив лише, що це були «робочі відносини, які були корисні».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект